strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Речі про зміну клімату, які не варто забувати

зміна клімату в дії Зміна клімату, яка раніше вважалася проблемою з далекого майбутнього, стала проблемою сучасності. Нагадуємо найголовніші речі, які варто знати про зміну клімату.

 

 

 

1. Не кожен переймається проблемою зміни клімату. Вона турбує тих людей, яким це цікаво.

Статистика: тільки 40 % американців вважають, що зміна клімату становить загрозу. І тільки 42 % американців вважають, що причиною цієї зміни є людська діяльність. Тим часом огляд 12000 наукових робіт, які вивчали можливості усунення причин зміни клімату, показав, що 97 % цих досліджень вважають винуватцем такої зміни саме діяльність людей.

Факти: колишній журналіст Вен Стівенсон написав про суперечку зі своїми колегами з редакції Бостон Глоуб (The Boston Globe). Він вважав, що вони не були належним чином проінформовані про проблему зміни клімату. Ось, що він говорить: «Після невеликого відступу я пояснив моїм колишнім колегам з Глоуб (Globe), що я не був готовий «рятувати цілу планету» або «захищати щось настільки абстрактне, як навколишнє середовище». Я дійсно не еколог і ніколи ним не був. Але я сказав, що буду робити все можливе для власних дітей і дітей у всьому світі. Адже цілком можливо, що зовсім скоро наші діти не матимуть належних умов для життя, враховуючи теперішню ситуацію на планеті».

2. Різниця між заселеною Землею і приреченою на пекло — два градуси.

Статистика: вчені попереджають, що для уникнення серйозних екологічних наслідків глобальні середні температури не повинні зрости більше, ніж на два градуси за Цельсієм, порівняно з рівнем до початку індустріалізації. Сьогодні ж динаміка температур знаходиться на вірному шляху до руйнування цієї мети.

Факти: Бред Пламер із Вокс каже, що на початку 90-х років група вчених визначила поріг температур, що передують глобальній катастрофі: «Приблизно в цей час консультативна рада вчених у Німеччині запропонувала надзвичайно просту ідею про те, як сприймати зміну клімату. Подивіться, міркували вони, людська цивілізація існує не так давно. І за останні 12000 років клімат Землі коливався у вузькому діапазоні. Отже, щоб опинитися на безпечній стороні, ми повинні запобігти зростанню середніх глобальних температур не більше ніж на два градуси, ніж вони були на світанку індустріалізації».

3. Зміна клімату вплине не тільки на прибережні райони.

Статистика: за минуле сторіччя на середньому Заході річна кількість опадів зросла приблизно на 20 %. Рівень опадів підвищився на 5 см в день і в найближчі 20 років збільшиться ще на 50 %. Екологи б'ють на сполох через глобальне потепління.

Факти: ви вважаєте, що зміна клімату впливає на підвищення рівня моря, що у свою чергу загрожує прибережним містам? А що ви думаєте про підвищення рівня стічних вод, що загрожує будинкам в Чикаго?

Підвал 40-річної Лорі Бернс із Чикаго затоплений забрудненими стічними водами. Через сильні зливи відходи людської життєдіяльності накопичуються, переповнюючи каналізації. Згідно з прогнозами, ця проблема буде тільки погіршуватись. Це означає, що у таких жителів, як пані Бернс, з’являться додаткові витрати.

4. Солона вода потрапляє на вулиці, завдаючи економічного збитку.

Статистика: більше 50 % американців, або близько 164 млн осіб, живуть у прибережних районах. За оцінками експертів, щороку це число збільшується приблизно на 1,2 млн осіб. Близько 8 км 2 землі і більше 1 трлн доларів майна перебувають у небезпеці через можливе підвищення рівня моря на півметра вище поточного рівня, а це може статися вже до 2050 року через високу швидкість підйому рівня моря.

Факти: Лорі Монтгомері з Пост (The Post) відвідав прибережне місто Норфолк, штат Вірджинія, де рівень води піднімається швидше, ніж будь-де на Східному узбережжі, і частково тому, що земля занурюється під воду на 0,3 см на рік. Через таку ситуацію витрати жителів на ремонт будинків зростають.  

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ольга Кузьмин

Редактор: Ірина Каленська

Поділитись в соціальних мережах: