strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Різдво без бджіл – яке воно?

Прикраса у вигляді вулику Нещодавно ми писали про художницю з Орегону Сару Мапеллі (Sara Mapelli), яка танцює з тисячами бджіл на оголеному тілі, щоб звернути увагу спільноти на проблему виживання цих крихітних запилювачів. Сьогодні до вашої уваги матеріал, який пропонує уявити яким було б наше Різдво без них. Адже зникнуть наші друзі-запилювачі – і Різдвяні свята стануть безплідними.

Фото:  ]]> gardeners.com ]]>

Широко відомий наступний факт – якщо із лиця Землі зникнуть усі бджоли, ми протягнемо всього близько чотирьох років. Із скороченням кількості бджіл знизиться рівень запилювання рослин, а це призведе до скорочення рослинності, скорочення кількості тварин, значного скорочення кількості їжі. Майже третину харчів, так чи інакше, дарують нам медоносні бджоли, адже вони запилюють рослинність.

Згідно з даними науковців із університету Рідінга (University of Reading), що знаходиться у Сполученому Королівстві, внаслідок зміни клімату, безвідповідального використання пестицидів і людського фактору популяція медоносних бджіл за останні 20 років скоротилася удвічі . Згідно з даними Міністерства сільського господарства США (USDA; U.S. Department of Agriculture) загальна кількість колоній медоносних бджіл, що знаходяться під контролем, знизилася із 5 мільйонів (станом на 1940 роки) до лише 2,5 мільйонів (станом на сьогодні). А згідно з даними дослідження університету Брістоля (University of Bristol) завдяки медоносним бджолам та решті комах-запилювачів в Європі існують 80% усіх видів рослин, фруктів і овочів.

Хоча збереження бджіл дуже і дуже важливе, мало в кого цей аспект стоїть на першому місці. Кажете, наше існування залежить від бджіл? Навряд чи пересічного Івана це турбує. Ось тоді у гру вступає  « Plan Bee Ltd »  (назва-каламбур: англійською «Plan Bee» можна перекласти як «План щодо бджіл», водночас дане словосполучення співзвучне із  « Plan B »  – тобто «планом «Б», запасним варіантом дій у екстрених ситуаціях; дана організація всіляко займається збереженням бджіл і просуванням ідей із їхнього захисту – прим. перекладача ). З метою підвищення рівня інформованості, вони провели чимало роботи щоб показати, наскільки наші обідні столи, кухні і супермаркети постраждають без бджіл. З метою продемонструвати це наочно, компанія підготувала зображення святкового Різдвяного столу таким, яким він є завдяки бджолам, і яким він може стати без них.

Читати також:  «Plan Bee»: життя без пестицидів!

Різдвяний стіл з бджолами   Різдвяний стіл без бджіл

Цитуємо Воррена Бейдера (Warren Baiden), головного директора та засновника  « Plan Bee Ltd » : «Різдво – шикарний приклад нашої залежності від маленьких бджіл. Вони беруть участь у запиленні третини їжі, яку ми споживаємо, без них на Різдво ми би не мали ніякого соусу із журавлини, ніякого пастернаку чи моркви, ніяких гвоздик і вишень для Різдвяного пудингу чи пирогу, ніяких солодких пиріжків із фруктовими начинками і ніякого гостролисту (один із визнаних символів Різдва - згідно з деякими версіями, саме з нього був зроблений вінець Христа, а ягоди гостролисту, спочатку білі, почервоніли від крові Спасителя. А ще гостролист означає радість і примирення і, згідно з народним повір'ям, захищає від чаклунства і блискавки – прим. перекладача ). Ну і, певне, найголовніше – ніякої вам брюссельської капусти , хоча то вже, звісно, питання смаку!»

За матеріалами Мелісси Брейєр (Melissa Breyer)

Для КліматІнфо переклав та підготував ]]> Олександр Юрчишин ]]>

Редактор: Марія Косенко

Поділитись в соціальних мережах: