strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Розвиток Китаю не дозволяє скоротити світові викиди СО2 в атмосферу

труби з димом

Світове скорочення обсягів викидів СО2 в атмосферу в 2009 році склало 0,1%, при цьому емісія розвинених країн впала на 7%, а викиди Китаю виросли на 13%, пише газета The Guardian.

"У той час як у США у 2009 році викиди впали до рівня 1995-96 років, Китай збільшив викиди СО2 більш ніж на 13%. Європа, Росія, Канада і Південна Африка демонструють зниження, показник Індії зріс і дозволив їй посісти третє місце в списку країн-еміссіонеров СО2 ", - повідомляє видання.

Автори статті відзначають, що скорочення викидів у розвинених країнах пов'язане з економічною кризою і рецесією, а не з переходом до "зеленої" економіки. Дані про викиди побічно свідчать про те, що в західних країнах відбувається спад економіки, у той час як в країнах, що розвиваються, в тому числі і в Китаї, економіка і виробництво зростає.

Слідкувати за викидами СО2 країни світу почали після підписання Кіотського протоколу, який вступив у дію в 2005 році. Зусилля міжнародного співтовариства направлені на скорочення парникових газів в атмосфері і запобігання зміні клімату.

Документ передбачає, що в період з 2008 по 2012 років загальний обсяг викидів в атмосферу двоокису вуглецю, метану та інших парникових газів повинен бути скорочений на 5,2% в порівнянні з рівнем 1990 року.

За даними газети, до 2009 року російські викиди вуглеводнів впали на 7%, показники прибалтійських країн і Таджикистану знизилися на 9-10%, а лідером світового зниження стала Україна, яка в 2009 році викинула в атмосферу на 30% менше СО2, ніж за рік до цього.

"Статистика показує, як сильно майбутні викиди залежать від Китаю, який на сьогоднішній день зайняв місце лідера з викидів СО2 замість США в 2006-07 роках.

Китайські викиди ростуть зі швидкістю розвитку їх економіки, але уряд КНР сподівається роз'єднати ці тенденції в наступному десятилітті. Саме ці дії будуть необхідними для того, щоб прогнози вчених про падіння викидів виправдалися ", - повідомляє газета.

Разом з тим, промислові гіганти з розвинених країн розглядають Китай як зручний майданчик для розміщення своїх виробництв через низьку собівартість продукції, зокрема, наявності дешевої робочої сили.

Автори матеріалу закликають прислухатися до думки "зелених" і перестати провокувати таким чином зростання китайських викидів вуглеводнів і прискорювати процес кліматичних змін. В іншому випадку, за прогнозами видання, ситуація може розвиватися за сценарієм економічних спадів 1981-83 і 1991-92 років, коли короткострокове падіння передувало значно сильнішому підйому. У такому випадку екологічна катастрофа може стати неминучою.

"Ключ до скорочення викидів закладений у розумінні того, чи буде сьогоднішня ситуація наслідувати колишні сценарії, бо часи змінилися, і світ дійсно знаходиться на шляху до "зеленої" економіки. Вчені вважають, що викиди вуглеводнів досягнуть піку в 2015 році, а значить залишилося кілька років, щоб запобігти зміні клімату", - підсумовує газета.

Дані статистики наводяться з посиланням на Інформаційне агентство з енергетики США і включають тільки викиди від спалювання нафти і газу, не враховуючи інші показники викидів.

У відповідність до Кіотського протоколу, Євросоюз повинен скоротити викиди на 8%, Японія і Канада - на 6%, країни Східної Європи і Прибалтики - в середньому на 8%, Росія і Україна - зберегти середньорічні викиди в 2008-2012 роках на рівні 1990 року. Країни, що розвиваються, включаючи Китай та Індію, не були обтяжені зобов'язаннями, але могли брати на себе добровільні зобов'язання і отримувати під них фінансування.

Сполучені Штати Америки заявили про неучасть у протоколі до 2013 року.

Поділитись в соціальних мережах: