strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Скоро в Швеції розпочнеться переробка текстилю

Переробка одягу Нещодавно ми писали, про те, що переробка речей (виготовлення зі старої тканини нового продукту) дуже важка. Але уже до 2020 року в Швеції може розпочатися комерційна переробка текстилю в експериментальному режимі. Дослідники дійшли до висновку, що переробка текстильної сировини шляхом використання механічної або хімічної технологій може забезпечити значні екологічні переваги. Але це можливо лише за умови оптимізації процесів обробки небезпечних хімічних речовин у тканині та заміни первинних волокон переробленими.

У дослідженнях Шведського технічного дослідницького інституту (SP) розглянуто сучасні та майбутні технології переробки текстилю, а також описано технічні й екологічні проблеми.

Переробка текстилю Сьогодні текстиль та текстильні відходи  найчастіше  потрапляють у сміття, потім їх спалюють. Для того, щоб створити ефективне перероблення текстилю у Швеції, необхідно збільшити кількість зібраних тканин і текстильних відходів. Ручне сортування необхідне для оцінки того, чи сировина підлягає переробці. Також буде необхідною нова техніка для сортування залишків матеріалу.

Ефективна переробка потребує специфічного сортування матеріалу на молекулярному рівні, що вимагає наявності передових технологій. Якість волокон є одним із головних факторів, що визначає можливість переробки матеріалу. Питання нового дослідження було порушене дослідниками зі Шведського технологічного дослідницького інституту та Swerea IVF, які одночасно проводили дослідження в рамках програми Mistra Future Fashion, проекту З переробки відходів у золото, що фінансується компанією VINNOVA та проекту SUPFES, фінансованого FORMAS.

Дослідження було підготовлене за дорученням Агентства з охорони навколишнього середовища та Інспеції хімічних речовин для виявлення наявних переробних технологій та сучасних досліджень. На підставі зібранної інформації та проведенного аналізу життєвих циклів, дослідницька группа зробила кваліфіковану оцінку майбутніх технічних й екологічних проблем, а також потенціалу переробки текстилю.

Івонн Августссон, керівник Агентства з охорони навколишнього середовища, зазначає: « Дослідження є важливою основою для подальшої роботи Агентства з охорони навколишнього середовища з урядовим завданням «Обробка текстилю», але може також слугувати важливою базою для інших суб’єктів текстильної, переробної та сортувальної галузей промисловості».

Для КліматІнфо переклала та підготувала Катерина Андерссон

Редактор:  Вікторія  Солодка 

Поділитись в соціальних мережах: