strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Соціальні рухи змінюють світ: коли є багато однодумців - зміни будуть

Нині наше суспільство стоїть перед найбільшим викликом за всю історію людства – кліматичними змінами. В найгіршому сценарії наше покоління стане першим, яке залишить для своїх нащадків спустошення, катастрофи, незворотні проблеми в еко-системі, які вплинуть на весь хід історії. Про ці та інші речі вчора розповів рамках зустрічі з молоддю   Олег Ізюменко , 32 роки, Швеція, засновник і виконавчий директор Wake-UpCall, координатор міжнародного кліматичного руху 350.org на пострадянському просторі.

Зустріч називалась : « Від натхнення до дії: Як здійснити ЗМІНИ в суспільстві? ». Отож, менше про катастрофи, більше про рецепти їх подолання йшлося у неформальному спілкуванні. Олег розповів про історію найуспішнішого руху та вдихнув у присутніх віру у власні сили.


Увага!   Хто не встиг побачити Олега вчора - приходьте сьогодні о 18.30 на ГрінДрінкс в міжнародному виставковому центрі.
]]> http://www.facebook.com/event. ]]>
]]>   ]]> ]]> php?eid=215961471747265 ]]> .
Олег зробить коротку презентацію "Анонс планів кліматичного руху 350.org в Україні на цей рік"
Вхід вільний. Напої безкоштовно.


Отож, історія руху   ]]> 350.org ]]>   почалася із групи американських студентів, яким не було більше 22-ух років у 2007 році. Вони перейнялись ідеєю наскільки, що вирішили йти від теорії до практики і навіть почали жити разом в одній квартирі. В них не було великих грошей чи зірок у команді. На початку 2007 року ці семеро студентів почали обдзвонювати та писати імейли в різні університети та коледжі з пропозицією вийти з вимогами знизити викиди парникових газів на 80% до 2050 року. Тоді по всій країні відбулися акції, які перевершили всі очікування. Вони були наскільки успішними, що після подій організаторам зателефонували з кількох передвиборчих штабів, зокрема від   Гіларі Клінтон та Барака Обами , та пообіцяли включити вимоги молоді до своїх передвиборчих кампаній.   І Обама дотримав свого слова – ці вимоги стали політикою його адміністрації.

Ось так невелика група звичайних студентів змінила курс розвитку всієї цивілізації.   Після цього успіху вони вирішили подивитися на те, що відбувається у всьому світі. На той момент вчені виявили, що 350 чнм (частин на мільйон) є верхньою межею безпечної концентрації СО2 у нашій атмосфері. Зараз ця частка складає 392 чнм і щороку цей показник збільшується на 2. На кліматичному саміті у Балі, молоді активісти не почули цю цифру від політиків. Тоді вони вирішили, що весь світ має почути про неї. Отож, вся команда (за виключенням одного, який залишився в Америці) роз’їхалися по різних континентах і так почали будувати рух.

Так у 2009 році весь світ сколихнула хвиля кліматичних акцій (5200 подій та 181 країна).   CNN назвав це наймасштабнішою громадською акцією всіх часів.

Акція в Україні.

Олег переконаний,   для подолання проблеми потрібні спільні зусилля політиків та громадськості . Але це можливо, якщо ми почнемо діяти просто зараз. Потрібно перестати будувати та закривати існуючі теплоелектростанції, які працюють на вугіллі, припинити вирубку лісів, посадити мільярд нових дерев...Немає одного рішення, яке дозволило би вийти з проблеми. Ще приклад - безробіття серед молоді невпинно зростає. Наприклад, у Швеції безробітною є кожна четверта молода людина. Якщо політики візьмуться за вирішення кліматичних проблем, це дозволить створити чимало робочих місць, а також оздоровити місцеві громади.

Всі ці масштабні акції відбулися напередодні кліматичних переговорів у Копенгагені. За словами Олега, безрезультатність саміту викликала сором та гнів на політиків, які не здатні захистити майбутнє. Загалом, кліматичні перемовини тривають із 1992 року, багато активістів народилися і виросли в цей час. На думку Олега, задача цього покоління подолати набільший виклик людства.

Соціальні рухи змінюють світ.   Їх особливість в тому, що коли збираються багато людей з однаковими вимогами, зміни неодмінно відбудуться.   Політики ніколи не штовхають зміни. Всі ідеї народжуються знизу.   Тоді вони проштовхуються у велику політику. Іноді за це доводилося платити великі ціни – життя, громадянські війни...Але так було подолано рабство в Америці, Індія отримала свободу та багато інших прикладів.   ]]> Мартін Лютер Кінг   ]]> (1929-1968 рр.) ділився ідеями рівності. Протягом одного покоління країну очолив афроамериканець. Цікаво, щоб на це сказав лідер руху за громадянські права зараз?   Мораль : всі говорять, що це не можливо, але зміни відбуваються, іноді навіть швидше, ніж очікувалось.

Олег також поділився   рецептом побудови руху, який здатен творити зміни :
1. розповідь – треба поділитися своєю історією
2. об’єднання – зібрати людей під прапором мрії
3. лідерство – лідери створюють рухи, надихаючи
4. зміни, які відбуваються


Автор   : Любов Єремічева

Коментарі

e cigarette case від maksimal
Поділитись в соціальних мережах: