strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

США та Індія оголосили про початок «співпраці» зі зміни клімату

США та Індія співпрацюватимуть заради клімату У неділю, 25 січня, президент США Барак Обама і прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді оголосили про свої наміри працювати разом, щоб боротися з глобальною зміною клімату. Крім того, сторони оголосили ряд цілей, завдяки яким обидві країни сподіваються «розширювати політичний діалог і технічну роботу над технологіями для екологічно чистої енергії та зниження рівня викидів парникових газів».

На фото: Президент США Барак Обама і прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді позують для ЗМІ перед зустріччю в Нью-Делі, Індія, в неділю, 25 січня 2015 р.

Хоча ця угода не являється конкретною угодою щодо скорочення викидів газів, яку Барак Обама підписав з Китаєм в листопаді 2014 року, за нею передбачено докладання зусиль щодо співпраці в області скорочення викидів фторовмісних газів . Також угода сприяла збільшенню інвестування екологічно чистої енергії в Індії, країни стали партнерами зі скорочення виснажливого забруднення повітря, яке притаманне більшості міст Індії.

Читати також: Сполучені Штати Америки і Китай підписують угоди щодо кліматичних змін ]]> Індія: за свою байдужість доведеться заплатити? ]]>

Сполучені Штати Америки підтримують намір Індії збільшити частку відновлювальних джерел енергії у виробництві електроенергії відповідно до наміченої мети підвищення сонячної потужності Індії до 100 ГВт до 2022 року.

Країни також підтвердили готовність продовжувати підтримувати Спільний американо-індійський центр досліджень і розвитку чистої енергії (PACE-R), що фінансується урядами і приватним сектором обох країн, загальна програма фінансування якого становить 125 мільйонів доларів.

В угоді також підкреслюється, що країни будуть «тісно співпрацювати» для того, щоб на кліматичних переговорах в Парижі , що відбудуться в кінці 2015 року, досягнути укладення «успішною та ініціативної» угоди. У ході цих переговорів мають зустрітися представники 196 країн для того, щоб попередньо погодити план дій стосовно реагування на зміну клімату. Саме переговори в Парижі, на думку більшості представників світового співтовариства, вважаються останнім шансом для укладення глобальної угоди, яка ймовірно могла б обмежити глобальне потепління до зростання не більше як на 2ºC.

Як повідомляє індійська газета Times of India, під час зустрічі 25 січня Барак Обама зазначив, що «думка Індії з цього питання є дуже важливою». На думку американського президента, жодна країна потенційно не може знаходитись під таким сильним впливом дії зміни клімату як Індія, а тому й участь будь якої іншої країни, крім Індії, не буде такою важливою у сприянні підписанню міцної угоди.

Минулого тижня на сайті американського політичного блогу ThinkProgress зазначалося, що аналітики покладали дуже мало надії на те, що владі США вдасться досягнути ще однієї угоди, подібної тій, яку було укладено з Китаєм, і за якою країна насправді зобов'язалася майже на третину скоротити свої загальні викиди вуглецю. За даною угодою, США зобов’язалися скоротити викиди парникових газів на 26-28% нижче за рівень 2005 року до 2025 року (раніше було проголошено мету в 17%), тоді як КНР узяла на себе зобов'язання скоротити викиди до 2030-го року завдяки доведенню частки невикопних енергоносіїв до 20% у балансі країни.

Обидві економіки сьогодні дають 40% всіх парникових газів на планеті.

Читати також: Економісти підтримують негайні дії по зупиненню глобального потепління 

Президент США та прем*єр Індії

На думку більшості аналітиків, було б несправедливо очікувати від Індії – третьої за величиною у світі країни за викидами вуглецю після США і Китаю оголосити подібну мету , враховуючи наявність в країні сотень мільйонів сільської бідноти.

Згідно з даними Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату, оскільки Індія все ще залишається країною, що розвивається, зміна клімату може вплинути на країну значно серйозніше, ніж на інші країни світу. Індія також має надзвичайні проблеми з забрудненням повітря , зокрема, як було виголошено в недавній доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я, саме в Індії розташовані 13 з 20 найбільш забруднених міст світу з капіталом, а столиця Делі являється найбільш забрудненим містом з усіх.

Американський вчений Джошуа Апте, працюючи разом з партнерами з Університету Каліфорнії, Берклі та Індійського інституту технології, бродили вулицями індійської столиці, щоб виміряти рівень забруднення повітря. Як виявилося, середні рівні забруднення на вулицях та дорогах міста (а саме тут значна кількість людей проводять більшість часу) були у вісім разів вищі, ніж на дахах будівель, де розташовані монітори, що вимірюють рівень забруднення.

У країні дуже швидко зростає кількість автомобілів, і, як очікується, їх кількість досягне 400 мільйонів до 2030 року, що являється серйозною загрозою для клімату.

Владою країни були зроблені деякі кроки, щоб зменшити число індійських автомобілів, що працюють на дизельному паливі, а Національний зелений трибунал країни нещодавно оголосив про заборону користування в Делі будь-якими транспортними засобами, яким більше 15 років.

Проте повинні бути прийняті набагато радикальніші заходи , щоб зменшити рівень забруднення повітря в Делі , який, відповідно до останніх даних ВООЗ стосовно забруднення атмосферного повітря, становить трохи менше 300 мікрограмів на кубічний метр (за нормами ВООЗ, безпечною для здоров’я вважається норма в 25 мікрограмів брудних часток). Нагадаємо, що другим найбільш забрудненим містом у світі є Карачі (портове місто на півдні Пакистану), де рівень забруднення становить трохи більше 250 мікрограмів на кубічний метр, тоді як такі великі китайські міста як Пекін і Шанхай, які відомі в світі своїм високим рівнем забруднення, показують рівень забруднення лише 120 і 80 мікрограмів на кубічний метр відповідно.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ірина Кутько

Редактор: ]]> Ірина Коцюбинська ]]>

Поділитись в соціальних мережах: