strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Студент зі Львова виграв 32 000 $ у телевізійному шоу та витратив їх на екологію

Тимур Бедернічек

У 2002 році ще студентом першого курсу Львівського національного університету імені Франка,  вирішив узяти участь у популярному тоді інтелект-шоу «LG Еврика», яке транслювали на  телеканалі Інтер. І виграв! 17-річному львівському студенту дістався головний приз — переможний сертифікат на 32 тисячі доларів. І юний вчений вирішив витратити їх на екологічні дослідження. Зокрема, на дослідження ґрунту та з'ясування причин зменшення кількості лісів в українських Карпатах та у Кримських горах.

Інтерес до екології у Тимура з'явився ще в 5-річному віці, а першою прочитаною книгою був не буквар, а твір Джеральда Даррелла «Три квитки до Едвенчер» про захоплюючі експедиції до британської Гвіани. З того часу все і розпочалося.

«І я, і мої батьки із задоволенням дивилися інтелект-шоу», — згадує Тимур, якому зараз вже 27. Він кандидат сільськогосподарських наук, вчений-еколог. «Якось тато сказав мені: «А чому б і тобі не спробувати власні сили? Ти ж розумний. Давай! Люди заробляють гроші своїм розумом. Ти теж зможеш!». І ми разом з ним вирушили до Києва.»

«Ця подія стала доленосною у моєму житті, — розповідає Тимур. — Я відвідав Південну Корею, а на виграні гроші придбав необхідні реактиви та обладнання для досліджень. Наприклад, інфрачервоний газовий аналізатор і спектрофотометр».

А ось залишитися за кордоном юний вчений ніколи не прагнув.

«По-перше, незважаючи на те, що ім'я в мене тюркське, а прізвище чеське, в Україні мені комфортно», — з гумором розповідає Бедернічек і серйозно додає: «Я патріот цієї країни. По-друге, коли я виграв ці гроші, я вже почав проводити наукові дослідження під керівництвом професора Зенона Гамкало — вчителя, якого я довго шукав. А по-третє, за кордоном цих грошей вистачило б лише на навчання, а тут мені вдалося провести безліч експериментальних досліджень».

Крім того, в університеті Тимур очолював ще й екологічну організацію «Служба охорони природи». Разом із іншими студентами та аспірантами хлопець активно боровся з незаконним утриманням ведмедів у неволі, браконьєрами, а також проводив масштабні кампанії з метою захисту від вирубки одного з останніх у Європі дубових пралісів — урочища Корналовичі, що знаходиться у Львівській області. У результаті Тимуру та його однодумцям пощастило врятувати кілька унікальних лісових екосистем.

Зараз Тимур Бедернічек продовжує активно займатися науковою діяльністю та бере активну участь в екологічних акціях.

Для КліматІнфо переклала Вікторія Сафонова

Редактор: Уляна ЗИМНА

Поділитись в соціальних мережах: