strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Створюємо альтернативу вуглецевій економіці своїми руками

Майстерня клімату Міжнародн ий кліматичний рух 350.org роз починає кампанію практичних дій проти змін клімату. Кампанія "Майстерня клімату" об'єднає звичайних людей, які самостійно впроваджують технології енергозбереження та відновлюваної енергетики для громадського користування. Своїми діями активісти показують, що зміни клімату - це реальна проблема, для боротьби з якою існують всі необхідні технології.

 

10 липня у країнах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії (СЄКЦА), включаючи Укра їну , стартує громадська кампанія " ]]> Майстерня клімату ]]> ". Мета кампанії - - показати існуючі альтернативи сьогоднішній економіці, котра заснован а на викопному паливі і при з водить до катастрофічних змін клімату.

 

У той час, як учені ясно і недвозначно стверджують, що зміни клімату відбуваються, спровоковані людиною і вимагають негайного скорочення викидів від спалювання викопного палива [1], зусилля суспільства, бізнесу і влади поки не відповідають серйозності проблеми. Однак, надія на утримання глобального потепління у відносно безпечних межах 2 °С є.

 

Країни ЄС, а останнім часом також США і Китай [2] демонструють політичне лідерство в прийнятті амбітних рішень щодо скорочення викидів. А в країнах СЄКЦА ініціативні групи впроваджують технології енергозбереження та відновлюваної енергетики самостійно, не чекаючи державної підтримки. "Майстерня клімату" - - це історії таких кліматичних активістів про боротьбу з нафто-газовою залежністю і про створення альтернативних рішень на благо суспільства, розказані ними самими [3].

 

З липня по кінець вересня пройде пілотна стадія кампанії, в якій візьме участь 5 ініціативних груп з Росії, України та Грузії, а також десятки груп-партнерів з усіх країн регіону СЄКЦА. Вони реалізують практичні проекти, які одночасно знижують викиди парникових газів, покращують міське середовище і приносять користь місцевим громадам. Приклади проектів можна побачити на сайті кампанії.

 

" Зміна клімату і залежність від викопного палива є одним з головних викликів 21 століття. У нашому регіоні наслідки глобального потепління проявляються вдвічі швидше, ніж у середньому по планеті. Це не просто зростання температури, а і збільшення кількості посух, пожеж і повеней [4]. - - Каже Миха ї л Матвєєв, Координатор з комунікацій в країнах СЄКЦА, 350.org. - - Причому вирішення цієї проблеми технічно і економічно доступні в наших країнах вже сьогодні. Для їх впровадження необхідна лише політична воля ".

 

Слідкуйте за ходом кампанії на сайті ]]> http://climateworkroom.org/ ]]> , на сторінках в ]]> Facebook ]]> , ]]> VKontakte ]]> і ]]> Twitter ]]> .

 

Контактна особа для ЗМІ : Миха ї л Матвєєв ]]> mikhail@350.org ]]> +79629208413, Москва

 

Майстерня клімату  

 

   

# # #

 

Посилання на джерела та довідкова інформація для журналістів:

 

Кампанія "Майстерня клімату" реалізується місцевими ініціативними групами громадян за підтримки міжнародного кліматичного руху ]]> 350.org ]]> та партнерів.

 

[1] Див П'яту оціночну доповідь ]]> Міжурядової групи експертів зі зміни клімату ]]> - найбільш повний огляд наукових даних і рекомендації для осіб, які приймають рішення. ]]> Повний текст доповіді англійською ]]> , ]]> огляд російською ]]> .

 

[2] Див, наприклад, статтю в ]]> Комерсанті ]]> про нові зобов'язаннях США та Китаю скорочувати ви киди парникових газів.

 

[3] Інформаційні приводи.

Крім безпосереднього висвітлення дій ініціативних груп, що реалізують практичні проекти на місцевому рівні, команда "Майстерні клімату" готуватиме інформаційні матеріали для преси за такими темами:

 

- Що таке зміна клімату, розвінчування міфів про цю проблему і існуюч і шлях и її вирішення і чому громадянське суспільство має взяти на себе ініціативу у вирішенні кліматичних проблем. Ми дослід и мо, чи може суспільство відмовитися від викопних джерел енергії і чи дійсно від новлювані джерела ефективні і доступні у всіх країнах.

 

- Короткий курс нафтогазової політекономії - «побічні ефекти» сировинних доходів. Сьогодні мало хто з жителів нашого регіону знає, що означає «ресурсне прокляття» або «вуглецев а бульбашка» (carbon bubble) - хоча ці явища добре відомі економістам і часто виявляються тієї «невидимою рукою», яка визначає несприятливі економічні, соціальні та політичні тенденції в ресурсних країнах і може привести до краху орієнтованих на нафту економік.

 

- Розповідь про те, як розвива в ся кліматичний рух в світі - від перших груп ентузіастів до багатотисячних маршів на захист клімату, масових протестів у США проти нафтопроводу Keystone XL, руху за де-інвестування з викопних джерел енергії та опозиції сланцевому газу. Як змінювалося ставлення до кліматичного активізму від нерозуміння і заперечення до прийняття провідними країнами конкретних зобов'язань з поступової відмови від викопного палива. Дізнаємося, як нафтовидобувна Норвегія стала чемпіоном альтернативної енергетики в Європі, і чому Арабські Емірати інвестують в сільське господарство.

 

- Завершенням першого етапу кампанії будуть ]]> публічні акції ]]> , приурочені до відкриття Міжнародного кліматичного саміту 23 вересня 2014 під егідою ООН, де зберуться глави всіх держав світу. Активісти по всьому світу зажадають від своїх урядів підтримати світові тенденції в області клімату і почати конкретні дії щодо зниження залежності від викопного палива.

 

 

[4] Див інформацію від ]]> МНС Росії ]]> щодо росту температури і частоти екстремальних погодних явищ, а також узагальнюючу статтю Матвєєва М.В. " ]]> Алтай - клімат божеволіє ]]> "

Поділитись в соціальних мережах: