strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Супермаркет без упаковки

Супермаркет нового покоління Як давно Ви були в супермаркеті? Мабуть, нещодавно. Згадайте, що лежить на поличках. Продукти? Не зовсім. Перше, що ви бачите, – це упаковка. Велика кількість барвистого пластику, який стане сміттям, як тільки опиниться на Вашій кухні.

Щоб даремно не «розмножувати» пластик, у Берліні дві дівчини відкриють супермаркет, у якому більшість продуктів буде продаватися без упаковки. Мілена Глімбовськи та Сара Вольф (Milena Glimbovski, Sara Wolf) назвали свій магазин ]]> Original Unverpakt ]]> (Від початку/Оригінально без упаковки). Замість того, щоб думати, як переробити пластик, вони вирішили поміркувати над тим, як взагалі його не використовувати. Деякі товари продаватимуться в паперових пакетах , але більшість продуктів покупці будуть носити у своїх багаторазових сумках. Якщо такої сумки немає, її можна буде придбати чи орендувати в магазині.

І ніякого пластику

У Лондоні такий магазин з’явився ще у 2007 році. Кетрін Конвей (Catherine Conway) у своєму магазині Unpackaged (Розпаковані / Без упаковки) спочатку продавала сушені фрукти без упаковки, а потім розширила асортимент, додавши печиво, мюслі, чай, каву та інші смаколики. На даний момент сайт магазину, на жаль, повідомляє, що крамниця не працює. Проте в коментарях до статті про Original Unverpakt на ]]> treehuger.com ]]> сказано, що схожий магазин відкрився й у бельгійському містечку Антверпен. А ще схожий магазин працює в американському місті Остін.

І логічно з’являється питання: де дві молоді жінки взяли стільки грошей, щоб відкрити супермаркет? Відповідь – на поверхні, але трохи обабіч. Це – краудфандінг . На німецькому сайті startnext.de цей проект уже зібрав 484% від необхідної суми. Вочевидь він зацікавив людей.

Магазин аж ніяк не нагадує ринок, де стоять мішки з картоплею й цибулею. Він сучасно виглядає. Мілена і Сара планують продавати у своїй крамниці близько 600 різновидів товарів, частина яких буде місцевого виробництва .

І на завершення повертаємось до «мандрівок» супермаркетом. Наприклад, я ходжу з двома авоськами. Вони зручні й кумедні. А з чим Ви ходите за покупками?

Для КліматІнфо переклала Ольга Кузьмин

Редактор: Марія Харитонюк

Поділитись в соціальних мережах: