strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Танення вічної мерзлоти в Росії призводить до перегляду будівельних норм та виділення метану в атмосферу

Ростехнагляд спільно з Росгідрометом до 2011 року повинні проробити питання, пов'язані з можливою зміною в будівельних нормах і правилах, викликаних кліматичними причинами , повідомив в середу РІА Новини начальник управління наукових програм, міжнародного співробітництва та інформаційних ресурсів Росгідромету Віктор Блінов.

Танення вічної мерзлоти через глобальне потепління клімату представляє серйозну небезпеку для економіки Росії , оскільки руйнуванню можуть піддатися важливі об'єкти інфраструктури, включаючи об'єкти нафтогазового комплексу в Сибіру.

" До кінця року мають бути підготовлені пропозиції, а далі буде, мабуть, сформована якась програма дій ", - сказав Блінов.

Кліматичні норми закладаються інженерами при будівництві, у тому числі, з точки зору стійкості будівель і об'єктів інфраструктури. За словами Блінова, спільна робота з Ростехнаглядом дозволить уточнити будівельні норми і правила, які будуть у подальшому використовуватися при зміцненні вже побудованих споруд, а також при будівництві нових будівель.

"Не багато хто знає, що будівельні норми і правила в Росії розраховані на так званий стаціонарний клімат. Береться 30-річний ряд, і ця норма закладається", - уточнив начальник управління наукових програм, міжнародного співробітництва та інформаційних ресурсів Росгідромету.

Зараз, за його словами, ведеться дуже багато досліджень, яким чином закласти в будівельні норми тенденції зміни клімату.

"Якщо фахівці в процесі розгляду існуючих будівельних правил візьмуть якісь рекомендації та пропозиції про необхідність їх уточнення або перегляду, то правила будуть змінені у встановленому порядку", - додав Блінов.

Як повідомляв раніше Грінпіс Росії у своїй доповіді, авторами якого виступили фахівці в області мерзлотоведення з наукових центрів РФ, США і Норвегії, у зоні вічної мерзлоти знаходиться понад 60% території Росії, при цьому за 15 років площа регіонів зі сприятливим для неї кліматом скоротилася приблизно на третину.

Джерело: ]]> Донецький екологічний портал ]]>

Окрім небезпеки для будівель, танення вічної мерзлоти спричиняє вивільнення великої кількості метану (до 4 млн отн на рік) - сильного парникового газу , ]]> виявив російський дослідник Сергій Зимов ]]> . Таким чином, глобальна зміна клімату запускає механізми, що підсилюють одне одного.

Поділитись в соціальних мережах: