strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Третині Світової спадщини загрожують нафта, газ та видобуток вугілля

Бар'єрний риф Белізу Майже над третиною всіх природних об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО нависла загроза нафтової, газової та гірничодобувної розвідки, згідно з новим звітом. В Африці ця загроза зросла до тривожного 61%.

На фото: Белізький бар'єрний риф

Природні об'єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – місця виняткової природної цінності, такі як Великий Каньйон, Великий Бар'єрний Риф і Національний парк Селус у Танзанії.

За новими розрахунками у звіті під назвою «Охорона виняткових природних цінностей», підготованому Всесвітнім фондом дикої природи і міжнародними компаніями “Авіва Інвесторз” (Aviva Investors) та “Інвестек Ассет Менеджмент” (Investec Asset Management), ризик поставлено на більш високий рівень, ніж вважалося раніше. Доповідь також проливає світло на ризики, з якими зіткнуться інвестори, якщо братимуть участь у видобувних компаніях, що працюють або мають намір працювати в або поблизу цих особливих місць.

Займаючи менше одного відсотка території планети і складаючи виняткову природну цінність, таку як знакові пейзажі і види живих організмів, природні об'єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО перебувають у зоні підвищеної небезпеки через експлуатацію та непоправні збитки, які у свою чергу шкодять громадам, чиї засоби для існування залежать від цих дивовижних місць.

Крім того, природні об'єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО є домівкою для деяких з найрідкісніших і найцінніших тварин на Землі, таких як гірські горили, африканські слони, снігові барси, кити і морські черепахи.

Національний парк Чітван

Індійський слон, який знаходиться під загрозою знищення в Національному парку Чітван (Непал)

Рівень загрози стосується активних робіт видобувних компаній або інтрузії, яка може виникнути у результаті концесійних договорів на розвідку корисних копалин або нафти і газу, втручаючись на територію цих об'єктів.

У доповіді інвесторів попереджають, що у випадку, якщо вони підтримають видобувні компанії, то наразяться на ризики, як у фінансовому плані, так і у плані загрози для своєї репутації; коротше кажучи, занадто багато ризиків і нагорода у цьому випадку буде недостатньою.

Потенційних спонсорів у доповіді спонукають:

 

  • Переконатися, що їх попередили про те, що вони інвестують (або розглядають таку можливість) у концесійні договори або в розробки поблизу природних об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;
  • Взаємодіяти безпосередньо з видобувними компаніями, що діють у межах або поблизу цих об’єктів, щоб спонукати їх змінити свої плани;
  • Розглянути можливість вилучення інвестицій з цих компаній, якщо не вдалося припинити діяльність біля об’єкту, а також повідомляти про власну відмову від вилучення інвестицій і з якої причини.

 

Для альтернативного та сталого розвитку природних об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО пропонується найкраще рішення для захисту майбутнього як природних ресурсів, так і місцевих, національної і глобальної спільнот. Якщо об'єкти і їх екосистеми залишаються неушкодженими, ці унікальні місця можуть забезпечити довгострокові, значні переваги:

 

  • 93 відсотки природних об'єктів Всесвітньої спадщини приносять прибуток сфері відпочинку і туризму;
  • 91 відсоток забезпечує зайнятість населення;
  • 84 відсотки роблять внесок в освіту.

 

Всесвітній фонд дикої природи закликає інвесторів використовувати наведені в доповіді дані, щоб взаємодіяти з видобувним сектором на галузевому рівні для заохочення більш широких зобов'язань, щоб не поширюватись і не впливати на природні об'єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. А компаніям активно демонструвати поточну, чинну або заплановану діяльність у межах (або поблизу) природних об'єктів Всесвітньої спадщини.

Голова британського офісу Всесвітнього фонду дикої природи Девід Нуссбаум (David Nussbaum) сказав: “ Ми наближаємося до знищення Землі у гонитві за додатковими ресурсами – ресурсами, такими як корисні копалини, нафта і газ, які стало все складніше і дорожче добувати. Деякі з найбільш унікальних місць знаходяться під загрозою руйнування внаслідок промислової діяльності, яка представляє загрозу саме тим цінностям, завдяки яким цим об’єктам було надано найвищий рівень міжнародного визнання: видатні природні цінності ”.  

“Захист цих знакових місць важливий не тільки в плані їх екологічної значущості; вони мають вирішальне значення для життєдіяльності і майбутнього людей, що залежать від них. Співпраця з лідерами галузі, такими як компанії “Авіва” і “Інвестек” допоможе нам донести цю інформацію до більш широкого фінансового загалу. Інвестори мають унікальну можливість і дійсну відповідальність, щоб бути розпорядниками капіталу і формувати наше майбутнє”.

Юен Монро (Euan Monro), генеральний директор “Авіва інвестор”, додав: “Ми схвалили співпрацю з Всесвітнім фондом дикої природи і “Інвестек” над цією доповіддю. Ми приділяємо значну увагу тому, щоб наші портфельні менеджери брали в розрахунок інвестицій екологічні, соціальні та управлінські питання. Неправильне керування може привести до катастрофічних грошових втрат для довгострокових інвесторів. Цей звіт надає інформацію, необхідну для прийняття оптимальних рішень та заохочення інших робити те саме”.

Генеральний директор “Інвестек Ассет Менеджмент” Хендрік дю Туа (Hendrik du Toit) сказав: “Ми підтримуємо необхідність подальшої поінформованості і чіткіших даних від видобувних компаній щодо їх впливу на ці території, щоб краще формувати інвестиційні рішення. Крім того, це дозволить інвесторам, і нам також, більш ефективно взаємодіяти з компаніями і покращити можливості для вирішення наших зобов'язань стосовно наших клієнтів, які занепокоєні цим нагальним питанням”.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: ]]> Ірина Коцюбинська ]]>

Поділитись в соціальних мережах: