strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Ціни на вітрову та сонячну енергію впали до рівня традиційної

Як повідомляється в доповіді Bloomberg New Energy Finance, вартість виробництва вітрової енергії знизилася до такої міри, що тепер в деяких регіонах енергія вітру може конкурувати з електроенергією, яка виробляється на вугільних електростанціях. Також зареєстровані рекордно низькі ціни на продаж сонячної електроенергії.

«Дані останнього випуску “Індексу цін на вітрову енергію” (Wind Turbine Price Index) показують, що вітер продовжує ставати конкурентоспроможним джерелом масштабного виробництва енергії», – повідомляє у своїй заяві президент Bloomberg New Energy Finance, Майкл Лібрайх. У доповіді Bloomberg, в якій представлено аналіз конфіденційних даних, наданих 28 основними покупцями вітрової енергії, встановлено, що за рахунок зростаючих масштабів, підвищення ефективності та надлишкової продуктивності серед виробників технічного обладнання для виробництва вітрової енергії середня ціна на енергію, що виробляється наземними вітровими турбінами, впала нижче одного мільйона євро за мегават.

«За останні кілька років, вартість вітрової енергії зросла, що було викликано збільшенням попиту у світі та підвищенням цін на сталь. Тим часом, виробники вітрової енергії знижували свої витрати, і тепер ми є свідками того, наскільки дешевою може бути енергія вітру, коли надлишкова продуктивність в ланцюжку поставок стала доступною для компаній-розробників», – пояснює Лібрайх.

Ця новина з’явилася відразу після повідомлень про те, що південно-каліфорнійська енергетична компанія готується купувати сонячну енергію дешевше, ніж електроенергія, що виробляється на газових електростанціях, протягом 20 років терміну дії підписаного нею контракту.

Згідно з доповіддю Bloomberg New Energy:

Вартість електроенергії, що виробляється вітром, зараз знаходиться на рекордно низькому рівні: ряд проектів у районах з багатими ресурсами (США, Бразилія, Швеція, Мексика) забезпечують нормовану вартість енергії – без врахування субсидій, проте із врахуванням вартості капіталу і технічного обслуговування – менше 50 євро/МВт-год (68 дол. США/ МВт-год). Цю цифру можна порівняти з поточною кошторисною середньою вартістю енергії, яка виробляється вугільними електростанціями (67 дол. США/ МВт-год) і енергії, яка виробляється газовими електростанціями (56 дол. США/ МВт-год).

Недорогі контракти на закупівлю електроенергії в країнах, на які впливають ціни на електроенергію – а не фіксовані тарифи – здається, ще більше посилили тиск на контракти з виробниками вітрової енергії: в Італії, Великобританії і США середня ціна становить значно менше, ніж 1 млн. євро/МВт у контрактах, підписаних в 2010 році, які будуть виконуватися у другому півріччі 2011 року. Поки що у США найнижчі ціни серед усіх країн, із середнім показником 1,27 млн. дол. США/ МВт (0,93 млн. євро/МВт).

Світові контракти з виробниками вітрової енергії, підписані в кінці 2010 року, виявляють надзвичайно агресивну цінову політику, із середніми показниками на рівні 0,98 млн. євро/МВт. Це на 7% менше у порівнянні з контрактами, підписаними в 2009 році (1,06 млн. євро/МВт) і на 19% менше у порівнянні з піковими значеннями в 2007-2008 рр. (1,21 млн. євро/МВт).

“Індекс цін на вітрову енергію” ґрунтується на вибірці, що включає дані понад 150 нерозголошених контрактів із виробниками вітрової енергії, із загальним обсягом близько 7 ГВт потужності в 28 країнах світу – із основним акцентом на Європу і Америки.

Поділитись в соціальних мережах: