strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Цунамі з пластика засмічує пляжі Гонконгу

Сміття заполонило Гонконг Повінь заповнила пляжі Гонконгу. Тим, що дехто називає «сміттєвим цунамі». Нещодавно на узбережжя Гонконгу винесло стільки сміття, що його кількість перевищила звичайні норми у 6–10 разів. І більша частина цього сміття – це пластик, процес розкладання якого буде тривалим.

Сміття, яке хвилі виносять на пляжі, не є чимось нечуваним для Гонконгу, але така його кількість є аномальною. На пляжах Чеунг Ша на острові Лантау і Стенлі на острові Гонконг спостерігалися десятки тисяч тонн сміття, принесених хвилями до берега в місця, де зазвичай бавляться діти. Департамент з охорони навколишнього середовища Гонконгу винуватить у всьому червневу повінь у Китаї і мусонні вітри. Радник Пол Циммерман (Paul Zimmerman) сказав, що сміття вимивається з нелегальних і легальних звалищ у Гонконгу та Китаї.

Багато хто думає, що сміття надходить з Китаю, а також із Гонконгу зі смітників, куди викидають упаковки й етикетки . Природоохоронна група «Сі Шепард Гонконг» (Sea Shepherd Hong Kong) вказує на сміттєзвалище на острові Вай Лінг Дінг. Острів знаходиться південніше від Гонконгу і підпорядковується Китаю, а також є притулком для сміттєзвалища, яке директор «Сі Шепард Гонконг» Гарі Стокс (Gary Stokes) назвав «сміттєвим льодовиком», що може зсунутися вниз в океан.

Надзвичайна кількість сміття у Гонконгу

Відділ охорони навколишнього середовища у квітневій доповіді за 2015 рік стверджує, що океанське сміття на узбережжях Гонконгу «не є серйозною проблемою». Але «Варта узбережжя» (Coastal Watch), проект Всесвітнього фонду дикої природи, повідомляє, що щорічно в Гонконгу збирають до 15 000 тонн сміття. Один місцевий житель описав поточні проблеми, як «зручно застиглу «нафтову пляму» зі сміття і пластику».  

Читати також:  Це зовсім не марево: яскрава арт-інсталяція, що захоплює та шокує одночасно

Онлайн-видання «Єдина зелена планета» (One Green Planet) пише, що у підсумку 8,8 млн тонн пластику потрапляє в океани щороку. Це сміття є загрозою для морських мешканців, забруднює навколишнє середовище і, швидше за все, не розкладатиметься впродовж наступних 1000 років.  

Автор: Лейсі Кук (Lacy Cooke)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: Ірина Мартинюк

Поділитись в соціальних мережах: