strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

У Мозамбіку браконьєри винищили половину всього поголів'я слонів, а в Танзанії для охорони тварин почали використовувати безпілотники

Винищення слонів Захисники тварин б'ють на сполох: у Мозамбіку браконьєри і контрабандисти слонової кістки винищили мінімум 50% всієї популяції слонів за останні п'ять років. Нині поголів'я тварин у південноафриканській державі налічує всього 10 тисяч особин. Про це заявили американські зоозахисники організації Wildlife Conservation Society.

На півночі Мозамбіку особливо відчутні втрати популяції слонів: у цьому регіоні вже винищені 95% тварин , передає Російська служба BBC. Контрабандисти вбивають тварин, щоб вивезти слонову кістку в Азію, переважно в Китай, де вона має особливу популярність і є матеріалом для виготовлення прикрас та статуеток. Бивні слонів також використовують в альтернативній медицині.

Читати також:  Китай заборонив імпорт слонової кістки на один рік

Американські зоозахисники запустили акцію під назвою "96 слонів". Саме стільки тварин гине на день на африканському континенті від рук браконьєрів. Обличчям руху на захист слонів став відомий американський виконавець і піаніст Біллі Джоел.

Активісти з Wildlife Conservation Society почали пильно наглядати за резервацією Ніасса на півночі Мозамбіку, де колись проживало близько 15 тисяч слонів. Однак зі зростанням попиту на бивні тварин їхня популяція в заповіднику скорочується на одну тисячу на рік внаслідок нелегального полювання. Незважаючи на те, що територію резервації можна порівняти із Норвегією, за патрулювання та охорону тварин там відповідають всього 40 осіб, чиїх зусиль катастрофічно не вистачає для нагляду за слонами та забезпечення їх безпеки.

Крім того, зоозахисники пропонують підписати ]]> петицію ]]> , щоб зупинити продаж виробів зі слонової кістки в одному з найпопулярніших американських інтернет-магазинів Graigslist, де будь-який охочий може виставити на продаж свої речі.

В іншій африканській країні – Танзанії — знайшли розв’язок проблеми для охорони слонів від браконьєрів, передає Euronews. У Національному парку країни почали використовувати безпілотники, щоб убезпечувати стадо тварин, яке переміщається в пошуках їжі й води. "Ми бачимо, що тварини правильно і, головне, швидко реагують на звук, який видають дрони. Проте нам доведеться набратися терпіння, щоб зібрати більше даних і зробити висновки, що дозволять продовжити роботу надалі", — розповіла співробітниця парку Надя Де Соуза.

За її словами, здебільшого браконьєри використовують вогнепальну зброю й отруєні стріли, які завдають тваринам важкі рани, призводячи до повільної болючої смерті. "Ми бачимо, наскільки у слонів розвинений нюх, зір і кмітливість – вони легко відрізняють звуки, які приманюють їх на місце годування, від тих, що означають небезпеку", — додав зоолог Девід Олсон.

Співробітники Національного парку Танзанії впевнені: безпілотники стануть оптимальним засобом, який дозволить не тільки охороняти популяцію слонів від браконьєрів, але й вести точний облік поголів'я тварин.

Ще в серпні 2014 група дослідників заявляла, що з 2010 року в Африці від рук браконьєрів загинуло близько 35 тисяч слонів . А за останні 10 років чисельність цих тварин в країнах Центральної Африки знизилася на 60%, повідомляв телеканал BBC. Головна причина вимирання слонів – торгівля бивнями. Їх у дуже великій кількості купує Китай.

Для КліматІнфо переклав та підготував Олександр Юрчишин

Редактор: Марія Косенко

Поділитись в соціальних мережах: