strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

У вчених більше немає сумнівів, що зміни клімату викликані людиною

IPCC 5  Міжурядова група експертів з питань зміни клімату ( ]]> Intergovernmental Panel on Climate Change ]]> ) оприлюднила першу частину свого П’ятого звіту. Вчені більш ніж коли-небудь впевнені, що глобальне потепління спричинене діяльністю людини.

З 1950 року чимало із зареєстрованих змін клімату є нетиповими або безпрецедентними для останні десятиріччя, ба навіть тисячоліття. Атмосфера та океан потеплішали, сніговий та льодовиковий покрив зменшилися, рівень світового океану підвищився, зросли концентрації парникових газів.

У звіті МГЕК (IPCC) зазначено, що середня температура земної поверхні з початку минулого століття зросла на 0,85°С. Останні три десятиліття були значно теплішими, ніж попередні, а період з 1983 по 2012, імовірно, – найтепліший за 1400 років.

«В нас залишається все менше часу для попередження катастрофічних наслідків зміни клімату», – стверджує кліматолог Світлана Краковська, яка представила Україну на з’їзді у Стокгольмі, де й було підписано резюме П’ятого звіту. Адже згідно з висновками авторів документу ситуація наразі розвивається за песимістичним сценарієм, наведеним ще в першому експертному звіті 1990 року.

В Україні також проявляються негативні наслідки зміни клімату: збільшення кількості теплових хвиль, сильних опадів, аномально високих або низьких температур, стихійних метеорологічних явищ, які негативно впливають на людей, навколишнє середовище, руйнують інфраструктуру та спричиняють втрати в сільському господарстві.

«Більшість людей вважає, що глобальне потепління має проявлятися через поступове підвищення температури. Насправді ж відбувається зміна клімату, коли система перестає бути стабільною і виникає все більше випадків аномальних метеорологічних явищ. Якщо не скорочувати викиди парникових газів, ситуація буде погіршуватися», – стверджує Ірина Ставчук, експерт НЕЦУ.

Підписавши резюме звіту МГЕК (IPCC), уряди багатьох країн засвідчили свою згоду з науковими висновками та готовність до активних дій на політичному рівні для попередження негативних наслідків зміни клімату: підтримати вразливі до цього процесу групи населення, припинити субсидування викопного палива, а, натомість, забезпечити для всіх своїх громадян доступ до чистої відновлюваної енергії.

У березні 2014 буде опубліковано другу частину доповіді щодо наслідків зміни клімату та адаптації до них, а у квітні 2014 вийде третя частина, присвячена скороченню викидів парникових газів та іншим заходам боротьби зі зміною клімату.

Інформація для редакторів:

]]> Основні висновки Міжурядової групи експертів зі зміни клімату зі звіту Першої робочої групи П’ятого оціночного звіту ]]>

]]> Зміна клімату 2013: фізична наукова база ]]>

]]> Довідкова інформація ]]>

За додатковою інформацією, зокрема коментарями експертів, матеріалами щодо зміни клімату (статистика, інфографіка) ви можете звернутися до Національного екологічного центру України.

Контактна інформація:

  Національний Екологічний Центр України

Марія Сторчило ,

098 319-11-81, 093 005-27-61,

]]> storchilo@necu.org.ua ]]>

Ірина Ставчук ,

095 273-26-73,
]]> ]]>

]]> is@necu.org.ua ]]>

 

Поділитись в соціальних мережах: