strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Убив верблюда, врятував клімат?

австралійські верблюди

В Австралії за кожного мертвого верблюда даватимуть сертифікат СО 2.

Їх вважають загрозою, бо вони щорічно забруднюють повітря такою кількістю шкідливих газів, як 300 000 автомобілів. Вони - це дикі верблюди. В Австралії сотні тисяч диких верблюдів можуть стати жертвами боротьби проти змін клімату. Австралійці планують видавати сертифікати СО 2 за кожного вбитого верблюда і таким чином протистояти змінам клімату.

Австралія планує зробити свій внесок у порятунок клімату, відстрілюючи верблюдів. Наступного тижня в парламенті буде розглянуто проект, згідно якого за вбитих тварин будуть видавати сертифікати СО 2 . Вже зараз відомо, що цю ідею схвалюють усі партії. "Сертифікати можна продавати фірмам в межах країни та іноземним підприємствам, яким потрібні дозволи на викиди", - вважає відповідальний державний секретар Марк Дрейфус (Mark Dreyfus).

Автором такої ідеї є Тім Мур (Tim Moore), власник фірми Northwest Carbon в Аделаїді, котрий планує зайнятися торгівлею сертифікатами. Очікується, що одна вбита тварина може принести прибуток розміром 70 австралійських доларів - близько 50 євро.

Верблюдів вважають шкідливими для клімату через те, що вони за рік забруднюють атмосферу 45 тонами метану - газом, котрий в 21 раз більш шкідливий для клімату, ніж двоокис вуглецю.

За попередніми даними, зараз в Австралії живе понад 1,2 мільйони диких верблюдів. Це - справжня біда, бо тварини з'їдають і без того жалюгідну рослинність та повністю випивають деякі водойми. Минулого року стадо верблюдів вдерлося в невеличке австралійське поселення Докер Рівер ( Docker River ). У відчайдушних пошуках води тварини позривали дощові стоки з дахів та шланги з охолоджувальної техніки.

Більш ніж 150 років тому верблюдів до Австралії завезли переселенці. Довгий час тварин використовували для транспортування. Та з часом вони поступово стали завдавати більше клопоту, ніж приносити користі. Через розвинену гірничодобувну промисловість сьогодні в Австралії один з найвищих у світі рівнів забруднення повітря на особу.

Для КліматІнфо  переклала та підготувала ]]> Оксана Дущенко ]]>

Редактор ]]> Альона Паноченко ]]>

Поділитись в соціальних мережах: