strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Учені з'ясували, що зміна клімату впливає на вагу новонароджених

Зміна клімату та новонародженні Від танення льодовиків до збільшення пожеж – наслідки від зміни клімату та способи пом'якшення цих наслідків часто є жваво обговорюваною темою. Нове дослідження, проведене в університеті штату Юта, додає до списку негативних наслідків зміни клімату, який постійно збільшується, ще один пункт, що має вплив на людину, – низьку вагу новонароджених.

У рамках дворічного проекту на чолі з професором географії університету штату Юта Кетрін Грейс (Kathryn Grace) було вивчено взаємозв'язок між опадами, температурою і масою тіла новонароджених у 19 африканських країнах. Грейс і її команда використовували високоякісні, детальні кліматичні дані у поєднанні з численними медичними даними, акцентуючи увагу на зміні клімату та її впливі на вагу новонароджених у країнах, що розвиваються.

Нові відкриття доводять, що зменшення опадів дійсно впливає на вагітну жінку, а збільшення кількості дуже спекотних днів, зумовлює зниження ваги новонароджених.

"Наші відкриття демонструють, що на дуже ранніх стадіях внутрішньоутробного розвитку, зміна клімату можуть істотно впливати на результат пологів. Хоча ступінь цього впливу залежить від того, де живе вагітна жінка, у цьому разі, в країнах, що розвиваються, подібні висновки можливі у всьому світі ", – зауважила Грейс.

Інші автори: Френк Девенпорт (Frank Davenport), Хайді Хенсон (Heidi Hanson), Крістофер Фанк (Christopher Funk) і Шраддхананд Шукла (Shraddhanand Shukla). Команда оприлюднила відкриття в журналі «Глобальні екологічні зміни». Крістофер Фанк (Геологічна служба США) разом з Групою дослідження кліматичних небезпек в Каліфорнійському університеті (м. Санта-Барбара) надали кліматичні дані, які були використані в дослідженні і деталізували виняткове зниження опадів у Східній Африці в науковій статті журналу «Світ наукових даних».

Далекосяжні наслідки від низької маси тіла новонароджених

За неточних визначень терміну вагітності в сільській місцевості, через нестачу тестів на вагітність, і неможливість виміряти такі характеристики, як когнітивний розвиток новонародженого, низька маса тіла новонародженого є найбільш надійним мірилом того, чи не позначився негативно на вагітності зовнішній фактор. Новонародженим з низькою вагою, Всесвітня організація охорони здоров'я називає будь-яку дитину, чия вага при народженні становить менше 2500 грамів.

Новонароджені з низькою масою тіла більш вразливі до хвороб, серед них підвищений ризик смертності. Вони більш схильні до інвалідності і мають менші шанси досягти того ж рівня освіти і доходу, аніж немовлята, народжені в межах здорового діапазону ваги.  

Отже, фінансовий тягар через новонародженого з низькою вагою може бути значним. Вартість перебування і послуг для новонародженого у відділенні інтенсивної терапії, повторна госпіталізація і тривалість хвороби, можуть швидко зрости. У країнах, що розвиваються, де такі послуги допомоги зустрічаються рідко, а фізична інвалідність вважається соціальним тавром, низька вага немовлят може мати особливий вплив.

Перший ширококонтинентальний аналіз  

У 2013 році професор Грейс з колегами об'єднали медичні дані програми медико-демографічних досліджень, профінансованих Агентством з міжнародного розвитку США, щоб зібрати і поширити дані з питань охорони здоров'я населення в країнах, що розвиваються, і дані вегетаційного періоду з показниками про температуру й опади з різних джерел.  

Команда зібрала інформацію про зони росту і зони засобів для існування від програми Агентства з міжнародного розвитку США «Система завчасного попередження голоду» та дані про опади «ІнфраРед Опади» від Групи дослідження кліматичних небезпек з показниками метеостанцій.

Загалом, команда обстежила близько 70 000 випадків пологів у 19 африканських країнах у період між 1986 і 2010 роками і порівняла ці дані з сезонними опадами і температурою повітря, а також змінними величинами, які описують матерів та їхні оселі, наприклад рівень освіти і, чи має домогосподарство доступ до електрики.  

Буркіна-Фаса

Жінки, які беруть воду з криниці у сільській місцевості в Буркіна-Фасо, Західна Африка

Уперше дослідники використали найточніші заміри опадів і температури, разом з даними про новонароджених для аналізу того, як природа впливає на вагу новонароджених.  

Для генерування записів опадів для кожного окремого народження команда розраховувала середню кількість опадів за певний місяць у межах 10 км від місця народження дитини. Це було зроблено для кожного місяця року, перед кожним народженням дитини. Отримані дані підсумовувалися за кожен триместр.

Той же метод виористали, щоб створити температурні показники для кожного випадку народження. Команда спочатку розрахувала максимальну добову температуру за певний календарний день у межах 10 км від місця народження дитини. Після того, кількість днів у кожному місяці народження, де температура перевищила 105 °F (близько 40,5 °C), і 100 °F (близько 38 °C) як максимальна денна температура, підсумовувалися по триместрам.

Докази та наслідки зміни клімату

При надії

Результати показують, що збільшення спекотних днів з температурою понад 100 °F під час будь-якого триместру, веде до зниження ваги новонародженого. Один зайвий день з температурою вище 100 °F в II триместрі відповідав 0,9 г. зменшення ваги; цей результат збільшувався, коли температурний поріг підіймався до 105 °F.

З іншого боку, зростання середньої кількості опадів протягом будь-якого триместру призводить до більшої ваги новонародженого. У середньому, збільшення опадів на 10 мм у визначеному триместрі відповідає близько 0,3-0,5 г. зростанню ваги новонародженого.

"Хоча результати залежать від триместру і місцезнаходження, дані показують, що зміна клімату – поєднання підвищеної кількості спекотних днів і зменшення кількості опадів – призводить до зниження ваги новонароджених ", – сказала Грейс.

"Зрештою, послуги, в які ми вкладаємо інвестиції на підтримку країн, що розвиваються, не отримують відповідного рівня користі, поки триває зміна клімату. Такі послуги, як освіта, доступ до чистої води і забезпечення харчуванням теж можуть бути не надто ефективними. Ми маємо працювати швидше і по-іншому боротися з очевидним тиском, викликаним зміною клімату ".

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: Анна Коляда

Поділитись в соціальних мережах: