strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

В Києві художники побудували дім зі сміття

Столичні художники створили прецедент. 11 людей залишили свої міські квартири та переїхали жити в будинок, що був створений з … відходів. Вони говорять, що втомилися від сміття та загазованості у місті і прагнуть жити в екологічно чистому домі.

Останній штрих до незвичайного житла допрацювали під Новий рік, а будували його три роки на трьох сотках дачної ділянки на Берковецьких садах. Ініціатор ідеї – київський художник Михайло Хіміч, автор відомого панно на стіні бойлерної у дворі дому по вулиці Тимошенко 13-а. Хімічу вдалося надихнути цією ідеєю своїх друзів – творчих людей. Як наслідок, вони створили цілий комплекс з п’яти будівель, який через це охрестили «П’ятихатками».

«Я запропонував друзям, які поєднують роботу з творчістю, переїхати в «П’ятихатки», а свої квартири здавати – щоб мати кошти і час малювати картини, знімати фільми, створювати музику. Крім того, хочеться жити в екологічно чистому домі», - розповів Хіміч. Разом з ним в «П’ятихатках» проживають художниця Ольга, майстер східних єдиноборств Юрій, офіціантка Фекла, яка розмалювала стіни та скло будинків, музикант Володимир.

УТЕПЛЮВАЛИ ПЛЯШКАМИ

В переселенні не було б нічого незвичайного, якби не матеріали, з яких створено дім. Адже він фактично зі сміття. «Ми зібрали на звалищах та будівництвах дерев’яні конструкції, пенопластові утеплювачі, порожні скляні пляшки, що були вмуровані в глиняні стіни для утеплення. За безцінь купили в будівельному супермаркеті обрізки та бій кахельної плитки. А самі стіни зводили з глини змішаної з тирсою. Ціна всіх 5 будинків вийшла – $50 тис. Для мене це – художнє творіння. Я б назвав «П’ятихатки» соціальною скульптурою, що я буду популяризувати», - розповідає Хіміч.

КОМФОРТ

Не дивлячись на будівельні матеріали, будинки цілком придатні для проживання. На перших поверхах – вітальня, кухня, ванна та туалет. На другому – спальня, також зі всіма зручностями. У двох будинках стоять лічильники електроенергії, адже опалюють житло електрообігрівачами та дровами. А щоб тепло довго зберігалось, будинки побудовані по колу, стіною до стіни – завдяки цьому кожний дім додатково обігріває сусідній. «Всю документацію на новобудівлю буду оформляти заднім числом. Сподіваюся, проблем не буде», - каже Хіміч.

Сусіди спочатку поставилися з недовірою до незвичайних новоселів, але зараз здружились. «Це шикарна ідея, буду про неї знайомим розповідати. Думаю, з таким цінами на житло залишилося будувати тільки такі будинки», - сміється сусід Вадим.

Для ]]> КліматІнфо ]]> переклала ]]> Вікторія Скічко ]]>

Поділитись в соціальних мережах: