strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

В Маріуполі на полігоні ТПВ ввели в експлуатацію систему збору та утилізації біогазу

Проект української компанії «ТІС Еко» дозволяє зменшити шкідливі викиди в атмосферу і отримувати альтернативне паливо

19 лютого 2010 в Маріуполі відбулось введення в експлуатацію першої в регіоні системи збору та утилізації біогазу на Приморському полігоні ТПВ. Завдяки застосованій технології, на звалищі зменшиться утворення неприємного запаху, канцерогенних речовин і ризик самозаймання відходів . Зібраний біогаз, який містить близько 50% метану , надалі можна буде використовувати для отримання електроенергії. У найближчому майбутньому «ТІС Еко» планує реалізувати такий проект і на другому полігоні Маріуполя - Орджонікідзевському. 

Присутні на урочистому заході керівники міста та області привітали компанію з успішним стартом проекту і підкреслили виняткову важливість збору біогазу для поліпшення екологічної ситуації в регіоні.

Маріупольський міський голова Хотлубей Юрій Юрійович:
- Я радий привітати компанію «ТІС Еко» з успішною реалізацією цього цікавого проекту. Хочу відзначити, що це - єдиний проект спільного впровадження в Донецькій області.

Заступник голови Донецької облдержадміністрації Хіврич Юрій Єгорович:
- Наша область приділяє багато уваги управлінню ТПВ, тут діє спеціальна програма поводження з відходами. Зараз в області є 45 полігонів ТПВ, які відпрацювали свій строк і будуть найближчим часом закриті. Тому від імені обласної адміністрації я вдячний Маріупольській міській раді та компанії «ТІС Еко» за те, що вони допомагають вирішити проблему закритих полігонів.

Компанія «ТІС Еко» - єдина серед українських компаній, яка змогла реалізувати подібний проект за рахунок власних капіталовкладень, незважаючи на економічну нестабільність останніх років і політичні ризики.

Президент групи компаній «ТІС» Савків Віктор Петрович:

- Завдань, які були вирішені і досягнуті в результаті реалізації цього проекту кілька: світ, хоча б трохи, в одному окремому місті, став чистіше. Контрольоване спалювання біогазу запобігає загорянню сміття  на звалищі. Сподіваюся, цей проект додасть впевненості в тому, що вже зараз можна поєднувати інтереси бізнесу з турботою про навколишнє середовище.Завдяки роботі системи збору та утилізації біогазу, на Приморському полігоні ТПВ буде утилізуватися в середньому 600 м. куб. біогазу на годину. При використанні цього газу в когенераторі, з нього можна буде виробляти близько 1 МВт / год електроенергії та 1,5 МВт / год тепла.

На прес-конференції, присвяченій відкриттю проекту, начальник Управління комунального господарства Маріуполя Іванченко Герман Іванович розповів про те, що від жителів міста часто надходили скарги на дим і неприємні запахи зі звалища. Тому в 2008 році було прийнято рішення про закриття полігону, його покрили шаром грунту і оголосили конкурс на систему дегазації. «Було багато пропозицій, у тому числі від німецьких розробників, але всі вони залишилися тільки на словах. А компанія «ТІС Еко» довела, що заслуговує на довіру », - сказав Герман Іванович.

Відповідаючи на запитання журналістів про фінансовий бік проекту, Президент групи компаній «ТІС» Савків Віктор Петрович відповів:

- Бізнес-план проекту досить привабливий. Інвестиції повинні окупитися за 3-4 роки. Суттєві ризики криються у відсутності відпрацьованих на практиці механізмів використання «зеленого тарифу». Проте, в наші плани входить будівництво і введення першої в Україні електростанції на сміттєвому газі вже цього року.

У цілому, реалізація проекту дозволить:

  • Значно підвищити безпеку полігонів за рахунок запобігання пожежам, викликаним загоряннями в товщі відходів;
  • Скоротити кількість небезпечних токсичних (у тому числі канцерогенних) органічних сполук (ароматичних вуглеводнів, формальдегіду, діоксинів і т.д.), що надходять в атмосферне повітря з поверхні полігонів;
  • Знизити викиди парникових газів у кількості, еквівалентній в середньому 40 тис. т. вуглекислого газу на рік, за рахунок запобігання викидам метану з поверхні полігонів у атмосферне повітря;
  • Скоротити викиди парникових газів за рахунок використання біогазу замість природного газу для виробництва електроенергії;
  • Поліпшити в цілому екологічну ситуацію в околицях полігонів;
  • Економити в середньому близько 2,3 млн. м3 природного газу на рік за рахунок утилізації видобутого біогазу.

Науковий керівник проекту, завідувач відділу біогазових установок НТЦ «Біомаса» Матвєєв Юрій Борисович зазначив, що в світі використання біогазу з полігонів ТПВ дозволяє одержувати в сумі близько 5 ГВт електроенергії на годину. «Екологічний ефект від утилізації біогазу на одному середньому звалищі дорівнює ефекту від 6 тис. гектарів лісу. У той же час, цей біогаз дозволяє заощадити близько 125 тис. барелів нафти », - додав він.

«Цей проект доводить нам, що екологічні проблеми можна вирішувати вже сьогодні», - підкреслив голова ради екологічної безпеки при міській раді Маріуполя Капустін Олексій Євгенович .

Контактна інформація:
Вул. Машинобудівників, 1
Смт. Чабани, Київська обл., 08162
 +38 (044) 251-05-81  +38 (044) 251-05-81
e-mail: ]]> ecolog@tiseco.com.ua ]]>
Юлія Маклюк, експерт з екології компанії «ТІС Еко»

Поділитись в соціальних мережах: