strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Важливо приділяти увагу альтернативним шляхам охолодження планети, але не варто забувати й про викиди вуглецю.

Індустріальне поширення викидів вуглецю на планетарному рівні – це не єдиний метод, за допомогою якого людство змінює клімат Землі. Існують й інші, наприклад, парникові гази, інші забруднювачі атмосфери, ефект вирубування лісів: у поєднанні ці фактори можуть призвести майже до такого ж впливу, що й викиди вуглецю на глобальне потепління. В умовах світової неспроможності оцінити важливість правильного використання вуглецю, що б могло підштовхнути до зменшення його викидів, все більша кількість політичних експертів та політиків почали розглядати ці та інші фактори більш серйозно, в якості можливих шляхів контролю над зміною клімату.

Три речі зробили ці альтернативні підходи досить привабливими. Перша – це те, що викиди двоокису вуглецю стали фундаментальною частиною сьогоднішньої індустріальної інфраструктури. Але це не є справедливим для, скажімо, HFC-134a, газу різного індустріального застосування, що призводить до потепління в 1000 разів більшого ніж двоокису вуглецю, відповідно до маси. Обійтися без периферійного газу, якому можна знайти альтернативу легше та дешевше ніж без газу, що знаходиться в серці індустріального життя.

Друга, переваги зниження викидів двоокису вуглецю можуть здаватися абстрактними та віддаленими у часі. А переваги скорочення викидів часточок сажі, також відомі як чорний вуглець, що виділяється шляхом неефективного згоряння на повільному вогні та в печах для випалу цегли, і в небезпечних дизельних двигунах, навпаки пропонують швидкий, значний та відчутний результат для здоров’я суспільства. Контролюючи викиди чорного вуглецю шляхом забезпечення бідних людей чистішими методами спалювання різних горючих речовин, ми можемо віддалити глобальне потепління на десятиліття чи, навіть, два, крім того це врятує тисячі людей, які зараз страждають від диму та хвороб.

Третя, справедливі та ефективні шляхи зменшення викидів вуглецю потребують підписання нових міжнародних договорів та впровадження нових інструментів національної політики. Поєднання цих двох механізмів часто виявлялося майже неможливим: варто подивитися хоча б на переговори ООН щодо клімату. Іноді спроби просто провалювалися, як наприклад, політика абсолютного обмеження промислових викидів за допомогою квот в Америці. Спроби діяти за допомогою нових агентів рідко коли можуть бути більш ефективними ніж використання вже існуючих методів. Наприклад, проблеми з HFC-134a та всіма видами подібних хімікатів можуть бути вирішені за допомогою розширення Монреальського Протоколу, який був створений задля захисту озонового шару від подібних індустріальних газів. Ось і викиди чорного вуглецю, так як і деяких інших забруднювачів повітря, що впливають на зміну клімату, можна регулювати за допомогою вже існуючих договорів, направлених на очищення повітря. Це правда, що адміністрація Обами намагається боротися з викидами двоокису вуглецю подібним чином, де Агентство по Захисту Довкілля регулює ці викиди. Але такий метод також може призвести до невдачі, адже навіть ті, хто його підтримує, не впевнені в його ефективності в майбутньому.

Почнемо з хорошого, закінчимо найкращим.

Багато людей погоджуються в тому, що намагання скоротити викиди двоокису вуглецю недостатньо рішучі, а такі альтернативи зможуть покращити перспективи інших напрямків кліматичної діяльності. Це дозволяє людям зустрічатися на менших за масштабами заходах ніж в ООН. І уявіть собі, що успіх в цих незначних кліматичних питаннях прийшов досить швидко та легко. Це допоможе скоординувати дії на основі довіри, амбіцій та імпульсу, необхідних для підписання в майбутньому договорів щодо скорочення викидів двоокису вуглецю, а також знайти шляхи фінансування інфраструктур нової енергії, яких потребують ці скорочення, за допомогою ООН чи інших організацій.

Але ці нові методи боротьби зі зміною клімату не заміняють необхідність скорочення викидів вуглецю. Рівень викидів двоокису вуглецю все ще зростає; тінь невпевненості та ризику, яку він кидає на майбутнє стає темнішою та глибшою. Викиди вуглецю сьогодні будуть підігрівати планету ще тисячоліття, якщо ми не використаємо активні методи очистки атмосфери від вуглецю в найближчий час. Зменшення поширення інших короткострокових джерел зміни клімату і водночас спроба уникнути поширення вуглецю допоможе віддалити підвищення температури, але не зупинить його. Розширення дій у напрямку зміни клімату може доповнити існуючі спроби скорочення викидів вуглецю, а також сприяти гнучкості кліматичної політики. Але не варто забувати, що декарбонізація - є першочерговим завданням.

Поділитись в соціальних мережах: