strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Вчені: Автомобілісти і домогосподарки можуть зменшити парниковий ефект

Вчені вперше точно підрахували позитивний ефект від дотримання простих екологічних правил

  Дотримання досить простих правил може скоротити викиди СО2 на 7% , стверджують американські вчені. Вони вперше підрахували екологічний ефект від різних енергозберігаючих заходів, комерційно доступних кожному жителеві США.

Про це вчені з Мічиганського університету пишуть у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Навіть неповне дотримання цих правил, що особливою мірою стосується водіння автомобіля, може знизити парникові викиди у США на зазначені цифри - 10 мільйонів тонн, або на 7% у перерахунку на вуглець, у найближчі 10 років.

З огляду на той факт, що США є другою державою в світі, після Китаю, за обсягами викидів парникових газів, ці заходи можуть дати позитивний ефект і в глобальному масштабі.

До цих пір вчені та громадські діячі могли лише рекомендувати співгромадянам використовувати енергозберігаючі технології в побуті, однак Томас Дітц з Мічиганського університету виявився першим, хто зумів підрахувати сумарний екологічний ефект, який може дати протягом наступних 10 років така відповідальна поведінка до навколишнього середовища.

У своїй роботі вчений ураховував лише технології, доступні вже в цей час, застосування яких не може позначитися на звичному способі життя, не обтяжливе для гаманця.

До них належать: водіння автомобіля з економним двигуном, використання енергозберігаючих ламп, поліпшення теплоізоляції житла, використання душових систем зі зниженою витратою води, регулярна зміна пічних фільтрів і навіть використання простої мотузки для сушіння білизни замість системи сушіння, вбудованої в пральну машину.

Крім того, команда Дітца дослідила ефект від водіння без перевищення швидкості на трасі, підвозу колег по роботі у власній машині і навіть повного утримання від користування автотранспортом у тих випадках, коли це можливо. Результати показали, що застосування цих заходів робить істотний внесок у поліпшення екології та енергозбереження.

Відзначимо, на початку жовтня вчені встановили, що концентрація парникового газу в атмосфері Землі досягла рекорду за останні 15 мільйонів років. Тим часом, саме за 15 млн років вулканічна активність при утворенні гір Аппалачі близько 460 млн років тому призвела до парникового ефекту і подальшого похолодання, яке знищило 2/3 живих організмів на Землі, стверджує паралельне дослідження.

Поділитись в соціальних мережах: