strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Вдалий початок кліматичного саміту

Кліматичний саміт у Парижі: перші результати Першого грудня, коли у Парижі офіційно розпочала свою роботу конференція ООН з питань клімату, вся увага була прикута до світових лідерів.  Майже 150 лідерів держав презентували власні ініціативи для переговорів на наступні декілька тижнів. Їх підтримала рекордна кількість людей, котрі вийшли на вулиці по всьому світу, аби висловити підтримку майбутньому з відновлюваними джерелами енергії.

Але в перший же день конференції саме уразливі країни завоювали всю увагу.

Форум країн, найбільш схильних до змін клімату (Climate Vulnerable Forum), куди входять 20 країн, починаючи з Філіппін і Судану і закінчуючи Ефіопією й Бангладеш, показав як виглядають кліматичні лідери, коли ці країни оголосили про сміливу ініціативу переходу на 100-відсоткове використання відновлюваних джерел енергії в майбутньому вже до 2050 року , приєднуючись до провідних економічних держав, включаючи Велику Сімку, у підтримці повної декарбонізації глобальної економіки.

Заява країн також звернена на встановлення ліміту на глобальне збільшення температури лише на 1,5°С.

Потужну світову динаміку можна було вбачити і у позиціях інших лідерів. Наприклад, президент США Обама пообіцяв надати стійкої підтримки уразливим країнам, а китайський лідер – знизити шкідливі викиди в атмосферу. Правда, нескоро. Таким чином,  цьогорічний кліматичний саміт розпочався із шаленою швидкістю.

Обама на КОП21

Білл Ґейтс й інші винахідники нових технологій заснували фонд чистої енергії, який підтримали 28 найбагатших інвесторів світу ; завдяки цьому відчутним стане подвоєння вкладених коштів у дослідження чистої енергії в наступні 5 років у 20 країнах світу, серед яких США, Франція та Індія.

Разом з іншими ста країнами Індія також оголосила про створення глобального альянсу масового використання сонячної енергії. Тим часом, новий фонд Світового банку, що становить 500 мільйонів доларів, і який свого часу профінансували чотири європейські нації (Німеччина, Норвегія, Швеція, Швейцарія), допоможе країнам, що розвиваються, зменшити викиди вуглецю.

Як тільки голови держав покинуть Париж, їхнім фінальним завданням стане запам'ятати ці надихаючі слова першого дня саміту й надати можливість посередникам, яких вони залишать замість себе, створити договір, що зможе прискорити перехід до використання повністю відновлюваних джерел енергії в майбутньому, одночасно зменшуючи рівень бідносто і захищаючи уразливі народи від впливу зміну клімату.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Діана Ямко

Редактор: Юліана Зелена

Поділитись в соціальних мережах: