strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Великобританія стикнулась із ризиком поширення малярії

садові діжки для збору води У Великобританії зростає ризик поширення таких тропічних хвороб, як малярія та лихоманка західного Нілу. І все через популярність садових діжок для збору води.

Тепла погода, яку пов’язують із кліматичними змінами, дозволила багатьом англійцям встановити контейнери для збору води в садках. Подібні контейнери, разом з підвищенням температури навколишнього середовища, сприяють швидкому збільшенню популяції комарів у Королівстві.

Тенденція особливо виражена в містах зі значним скупченням контейнерів для води. Згідно нового дослідження університету Рідінга, небезпека полягає саме в тому, що тепер контакт комах з людиною став тіснішим.

— Дощова вода в такі контейнери стікає водостоком разом з рештками рослин, детритом, і створює сприятливе середовище для життя та харчування личинок комарів, — попереджають Аманда Каллаган та Сюзанна Таунру у своєму звіті.

Нова стратегія захисту від малярії в Нігерії

Наразі популяції комах не загрожують здоров'ю людей у містах, бо не є носіями інфекцій - стверджують автори звіту. Проте збільшення кількості комарів, що годуються в містах, в майбутньому підвищує ризик виникнення епідемії малярії, чи менш небезпечної лихоманки західного Нілу. Збільшення кількості штучних водоймищ у вигляді садових діжок позитивно впливають на ріст популяції окремих видів міських комах, зокрема на вид An. Plumbeus, який раніше спостерігався виключно в сільській місцевості.

— Очевидною стала відносно висока чисельність An. Plumbeus в кінці сезону 2012 року, а також різке збільшення чисельності комарів у порівнянні з попереднім роком, — йдеться у звіті. Увага звертається на схожу тенденцію, що спостерігається на материковій частині Європи.

Хоча місткість діжок коливається у межах 25-50 літрів, їхнє широке розповсюдження по території Великобританії створює зручне та доступне середовище для личинок комарів.

Все це в поєднанні з т. з. “міським островом тепла“, який, у порівнянні з сільськими районами, підвищує температуру в містах приблизно на 8,9° С, цілком може сприяти стрімкій появі личинок комарів у межах міст.

— Про цей “ефект” ми знаємо давно. Відомо також, що зміни температури призводять до змін у поведінці комарів. У деяких регіонах, в східній Європі, зокрема, підвищення рівня захворювання спровокована саме через зміну поведінки комах-збудників, — повідомила БіБіСі пані Каллаган.

— Основні висновки полягають у тому, що серед звичайних міських видів комарів, які є нормальним явищем для міст, було знайдено небезпечний вид малярійного москіта, що можуть стати носіями збудників небезпечної хвороби — стверджує доктор Каллаган.

— Таким чином, якщо ви повернулись з відпустки вже з малярією й вас укусив комар, то хвороба може переноситись до іншої особи. Саме так виникають спалахи хвороби.

— Сьогодні ризик епідемії малярії відносно невисокий, позаяк з 1950-х років спалаху вторинного захворювання не спостерігалось. Проте, все одно слід бути пильними…

Пані Каллаган попереджає: “ Що більше комарів-носіїв малярії живуть поруч з вами, то вищі шанси виникнення епідемії ”. Підхопити вторинну малярію можна, якщо вас вкусить комар, який до того вкусив вже заражену людину.

Для КліматІнфо переклали Ірина Савюк та Євгенія Марінєнко

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: