strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Викидання їжі спричиняє світовий дефіцит води

Гниття апельсинів на ринку Лондона

Мільйони тон їжі щороку опиняються в смітниках Британії  – це злочин, до якого додається ще й марнотратство води, використаної для вирощування цієї їжі. Скільки води ми викидаємо разом з рештками продуктів?

Фото: Гниття апельсинів на ринку Лондона. Миття продуктів призводить до величезних витрат води. Фотографія: Мартін Годвін

Споживачі викидають мільйони тон продуктів харчування кожного року, а одночасно з тим і воду, яка була використана для вирощення тих продуктів.

Втім, згідно з новими дослідженнями, приблизно вдвічі більше води витрачається на харчові відходи, ніж на пиття та миття.

Що ще гірше, неймовірна кількість їжі приходить з країн, де існує дефіцит води, тобто продукти, які ми викидаємо, мають величезний прихований вплив на цінні водні ресурси по всьому світу.

Перше всеосяжне вивчення впливу “введеної води” через марнотратство  їжі, здійснене в Сполученому Королівстві (СК), виявило, що більше ніж 5% використаної води викидається у вигляді не з’їдених  продуктів .

Дослідження було проведене Програмою дій витрат та ресурсів (Wrap) і Всесвітнім фондом охорони природи (WWF) та опубліковано під назвою «Вода і вуглець у побутових харчових відходах Великобританії».

Згідно з дослідженням:

  • Використання води у відходах СК становить 6,2 млрд. м 3 на рік, тобто 6% загальної суми використаної води Британії, враховуючи застосовану в промисловості та сільському господарстві
  • Близько четвертої частина води йде на обробку відходів їжі в СК, переважна частина якої – з країн, які вже мають брак води.

Зелені активісти роками закликають приділяти більше уваги “прихованій”  або ”введеній” воді – воді, що використовується у виробництві всіх видів продукції, від їжі та одягу до машин та меблів, і становить приховані кошти на експорт.

Оскільки все більше країн страждає на дефіцит води, це може далі виснажувати природні ресурси й стати причиною такої проблеми як засолення, внаслідок чого земля може стати непридатною для вирощування сільськогосподарських культур та зростуть ціни на воду для біднішого споживача.

Харчові відходи спричиняють й інші екологічні витрати: вони дорівнюють близько 3% щорічних викидів СО 2   Великобританії. Цього достатньо, щоб анулювати досягнення британських господарів в зменшенні парникових газів шляхом переробки відходів.

Ліз Гудвін – директор Wrap, дала такий коментар: « Ці цифри досить приголомшливі. Хоча широко обговорювались викиди парникових газів, все ж використанню води у виробництві продуктів та напоїв, не приділяється достатньо уваги.

Однак, зростаюче занепокоєння з приводу наявності води у Великобританії та за кордоном і безпеки постачання продуктів означають, що ми розуміємо  життєво важливий зв'язок між харчовими відходами, водою та кліматичними змінами ».

Вона сказала, що організація – яка  знаходиться під загрозою скорочення бюджету – буде й надалі працювати з підприємствами роздрібної торгівлі, компаніями-виробниками продуктів і напоїв, а також з місцевими органами влади щодо скорочення кількості залишків їжі.

Девід Тайкер, голова програм з питної води у WWF, сказав, що споживачі можуть зробити «маленький, але значний» внесок для зменшення скорочення запасів води, якщо намагатимуться не викидали так багато їжі.

Для КліматІнфо переклала Лілія Горщарук

Редактор Марія Богомирова

Поділитись в соціальних мережах: