strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Як екологічно очистити озера від нафти без хімічних речовин

Очистка озер Дослідники Томського державного університету (ТДУ) розробили метод очищення від нафти, найбільш оптимальний для озерних екосистем. Експеримент довів, що вміст нафти у воді зменшився у 35-40 разів. Результати дослідження були опубліковані у виданні «Water Practice & Technology».

Фото: journalthis.danoah.com

«Технологія базується на методі флотації  повідомив Данило Воробйов, один з авторів розробки, доктор біологічних наук й директор Біологічного інституту.  –  В місцях скупчення нафти ми виконуємо пневматичні та механічні дії, в результаті яких нафта потрапляє до секції трубопроводу, що складається з двох частин, водної та наземної, і піднімається на поверхню».

Технологія, розроблена ТДУ, найбільш ефективна у озерах з товстим шаром осадових порід: кам’янистим, глинястим чи піщаним дном. Метод дозволяє очистити як осад, так і воду, без обмежень щодо глибини водоймища.

Данило Воробйов

Данило Воробйов, доктор біологічних наук і директор Біологічного інституту, біля озера.
Фото: ТДУ  

Цей метод не потребує залучення ніяких хімічних препаратів. Також його можна використовувати взимку, коли вегетаційні процеси в озері «заморожені» і втручання у підводний світ буде мінімальним.  

«Навесні і влітку риба та водні організми активно розмножуються, тому краще проводити будь-які очисні роботи в холодний період року,   пояснює вчений ТДУ. – Необхідно враховувати ті обставини, що багато російських забруднених озер знаходяться у віддалених місцевостях   тож ми можемо дістатися туди для збору нафти з дна лише по замерзлій дорозі. Для таких водоймищ підльодний метод очищення – єдиний можливий варіант.

У холодну погоду ми опускаємо перфорований шланг на дно, щоб спрямувати потік повітря до місць скупчення нафти під дією тиску. Нафта підіймається і проходить через спрямовуючі канали, які ведуть на поверхню до колектора нафти. Над колектором встановлений пересувний навіс, в якому теплові гармати створюють сприятливу для відкачування нафти температуру. Це дозволяє очищувати воду від нафти в будь-яку погоду, навіть при -50°С ».

Біологічний інститут при ТДУ отримав патент на цей винахід.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Олександра Войтенко

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: