strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Як зміна клімату вплине на здоров’я?

клімат та здоров*я Підвищення рівня моря, зміна характеру мусонних дощів й інших опадів, повені, посуха, спека — все це напряму впливає на наше здоров’я. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 1970–2004 роках унаслідок зміни клімату помирало на 140 тис. людей більше звичайного. У найближчі 15 років медичні витрати збільшаться на 2–4 млрд. дол. США.

Потопи через зміну клімату В одній лише Англії минулого року через спеку загинуло біля 650 людей. За два останніх місяці на півдні Англії 130 разів звучало попередження про небезпеку сильної повені, тоді як за 2012 рік їх було всього дев’ять. Кожен потоп – це загроза не тільки людям та їх майну, а й продовольчій безпеці країни.

Людина не ізольована від решти екосистем. Усе, що ми робимо, відображається на стані планети, і це не тільки великомасштабні погодні явища. Те, як ми харчуємося, як працює наш кишечник, як ми дихаємо, впливає на світ навколо нас і водночас зумовлено цим.

Читати також: 5 продуктів, від яких варто відмовитись, якщо ви піклуєтесь про довкілля , Як любов до м’яса прискорює зміну клімату

Голод через зміну клімату Навіть невелике порушення звичного балансу мікроорганізмів у нашому тілі може призвести до катастрофи. Наприклад, підвищення температури позначається на тому, з якими мікробами ми маємо справу та в яких кількостях : чим тепліше повітря, тим більша вірогідність підхопити кишкову інфекцію (скажімо, сальмонельоз), а потепління води й повені збільшують шанси спалаху холери .

Зміна температури, кількості опадів, вологості повітря і ґрунту, рівня моря – все це впливає на перенесення комахами збудників таких захворювань, як малярія, лихоманка денге, японський енцефаліт, філяріатози, чума, кліщовий енцефаліт, хвороба Лайма, рикетсіози, а також хвороб, викликаних вірусом Західного Нілу та чикунгунья.

Крім того, через зміну клімату зміниться взаємодія одних народів з іншими. Примусова міграція стане, мабуть, найбільш катастрофічним наслідком кліматичних змін . Підвищення рівня моря, зниження врожайності, розгул стихії примусять мільйони людей мігрувати . Біженці страждатимуть від нестачі їжі й антисанітарії, логічним наслідком чого стануть хвороби. Міжнародний комітет Червоного Хреста вважає, що вже зараз екологічних біженців більше, ніж політичних: у 2009 році зміна клімату залишила без даху над головою 36 млн. людей, і до 2050-го цей показник збільшиться до 50 млн., а в гіршому випадку – до 200 млн.

Одна з найсерйозніших проблем – нерівність у доступі до благ цивілізації, у тому числі до досягнень сучасної медицини , причому ті країни, які найбільше впливають на клімат, страждають найменше . Як наслідок, подальша поляризація багатих та бідних. За даними Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату, у країнах Африки з найнижчими доходами населення тривалість життя знизиться в 500 разів швидше, ніж у Європі. За даними Oxfam International, до 2050 року кількість тих, хто голодує, в найбідніших країнах збільшиться на 20%. До того ж малярія, діарея, недоїдання і денге, які й без того є бичами цих країн, вдарять по ним іще сильніше внаслідок зміни клімату. Додайте до цього те, що саме там найслабша система охорони здоров’я у світі.

Нерівність у доступі до благ цивілізації

Навпаки, Китай, США та ЄС, на долю яких припадає більше половини парникових газів людства, постраждають менше за інші країни – і у зв’язку з більш вигідним географічним положенням, і за тієї простої причини, що в них більше ресурсів на адаптацію.

Спеціалісти вже занепокоєні прийдешньою катастрофою. Міжнародна організація Medact, яка координує дії медиків, котрі борються з наслідками війн та злиднями, визнала важливість цього питання. Розроблюються програми, які розповідають лікарям про зміну клімату. Найважливіше й найскладніше – привернути увагу політиків.

 

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Марина Шовкопляс ]]>

Редактор: Марина Веселик

Поділитись в соціальних мережах: