strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Як зростаюча потреба у какао може допомогти захистити ліси та покращити життя фермерських спільнот в усьому світі?

Коньє Ласкаво просимо до Коньє.  Могутній тропічний ліс басейну річки Конго простягається через п'ять країн та своїми розмірами конкурує лише з лісами Амазонки. Камерунське село Коньє знаходиться у західних окраїнах басейну річки Конго та є домівкою для близько 1 000 людей, добробут яких залежить від какао та лісу.  Переважна більшість світового какао виробляється на маленьких земельних ділянках розміром 2-4 гектари. Саме такі ділянки оточують Коньє. Вирощування какао - основна причина вирубки лісів у західній Африці - тепер може врятувати те, що лишилося від природних лісів.

Какао у Камеруні - проблема з вирощуванням сировини

Одним із найбільших викликів для камерунських фермерів є їхня залежність від мінливих цін на міжнародному ринку (ціна какао впала вдвічі в 1992-1993 роках). Уряд припинив підтримку цього бізнесу після обвалу цін 90-х років, тож єдиним варіантом для фермерів є торгівля з індивідуальними покупцями, котрі надають дорогі кредити та пропонують надто низькі ціни на какао. До того ж, внаслідок зміни клімату погоду важче передбачити, і какао вирощене на плантаціях є дуже вразливим до шкідників та хвороб. У такому вологому кліматі навіть висушити какао природним способом важко, тому фермери часто використовують печі на дровах, що знижує або деколи нівелює якість какао-бобів. Завдяки експорту таких товарних культур, як какао, фермери можуть забезпечувати свої потреби.

Вирощене як частина системи агролісництва, какао може допомогти дрібним фермерам вийти з замкненого кола бідності, допомогти їм впоратися зі зміною клімату та стрибками цін на товари та одночасно захистити природні ліси від подальшого руйнування.

Екологічний підхід до фермерства

Фермер збирає какао

Фермер збирає какао у Коньє

Екологічне фермерство охоплює широке коло сучасних систем управління с/г культурами та тваринництвом, метою яких є збільшення врожаїв і прибутків та максимізація екологічного використання місцевих природних ресурсів, а також мінімізація потреб у втручаннях ззовні. Екологічне фермерство забезпечує здорове фермерство та здорову їжу сьогодні та завтра, захищаючи ґрунт, воду та клімат . Воно сприяє біорізноманітності та не забруднює довкілля хімікатами або генетично модифікованими сортами рослин.

Переваги агролісництва

Агролісництво

Агролісництво зосереджується на широкому колі робіт з деревами, вирощеними на фермах та у сільській місцевості. Сюди входять дерева-удобрювачі для регенерації земель, оздоровлення ґрунту та продуктової безпеки; фруктові дерева; кормові дерева, які підвищують виробництво продуктів тваринництва; дерева для будівництва та опалення; лікарські дерева для боротьби з хворобами; дерева, з яких отримують смоли, каніфоль та латекс. Багато з цих дерев є універсальними та надають цілу низку соціальних, економічних та екологічних переваг.

Агролісництво зберігає деревний покрив, забезпечуючи цілісність середовища для мешканців лісу. Лісовий покрив забезпечує проходи, зберігає циркуляцію води та дозволяє дикій природі брати участь у природних лісових циклах, поширюючи насіння та добрива у лісовому регіоні.

Добре налагоджене агролісництво потребує мінімальних інвестицій. Належно доглядаючи за саджанцями та розуміючи потреби лісу, фермери можуть підвищити врожай та одночасно зменшити витрати на додаткові хімікати та добрива.

  • Агролісництво охоплює продуктивність природних лісових систем, отримуючи користь від продуктивних дерев та рослин.
  • Добре доглянутий ліс вимагає невеликих витрат та має природну стійкість до шкідників.
  • Опале листя швидко розкладається у тропічному кліматі, живлячи мікроорганізми у ґрунті, котрий, у свою чергу, живить дерева, які утворюють здоровий та продуктивний ліс.
  • Розуміння потреб різних рослин означає, що фермери можуть забезпечити їм оптимальні умови для зростання.
  • Одомашнюючи ендемічні рослини, фермери отримують врожай культур, адаптованих до місцевого середовища та менш схильних до хвороб та уражень шкідниками даного регіону.
  • Африканська олійна пальма, якщо вирощувати її у агролісницькій системі та належно доглядати, може бути цінним джерелом корисної олії для місцевого споживання.
  • Небудівельні лісогосподарські продукти створюють можливості для вирощування додаткових товарних культур.
  • Агролісництво також може сприяти вирощуванню продуктів харчування для спільноти, так само як і товарних продуктів на зразок какао та кави.
  • Агролісництво може створити буферну зону між людськими поселеннями і виробництвом продуктів харчування та цінними первинними лісами. Покращення біорізноманітності у такий спосіб означає, що корисні комахи, такі як галлиці, котрі запилюють квіти какао, будуть у достатній кількості.
  • Швидкоростучі рослини, які можна використати як паливо (практично 100% родин готують їжу на деревному паливі) можуть допомогти зберегти первинні ліси та забезпечити додатковий дохід.
  • Вирощування бобових (їстівні боби, вигна, каянус) є суттєвим фактором для покращення родючості ґрунтів в агролісницькій системі, оскільки вони відновлюють азот, забраний з ґрунту врожаєм. Бобові можна вирощувати як покровні культури, міжрядні культури або позмінно.
  • Деякі дерева-удобрювачі скидають листя на початку сезону дощів: опале листя вносить поживні речовини у ґрунт, а культурні рослини отримують більше світла.

Працюючи разом у кооперативах та практикуючи агролісництво для вирощування різноманітних культур, включно з какао, фермери можуть забезпечити собі довготривалу фінансову підтримку та виростити продукти для своїх родин та місцевих ринків. Агролісництво ґрунтується на біологічній різноманітності та може відновити родючість перелогових земель та деградованих ґрунтів, створюючи фізичний та фінансовий буфер між деградацією лісів та покращенням живильної здатності ґрунту.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ірина Стрельникова

Редактор: Юлія Розумна

Поділитись в соціальних мережах: