strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Жінки - жертви і переможниці змін клімату

 Жінкам загрожує зміна клімату, але вони в змозі змінити відношення до цього питання на місцевому рівні.

В дебатах щодо зміни клімату часто домінують питання вуглецевих кредитів та рівнів скорочення викидів газів, яких необхідно досягти. Але експерти вважають, що саме час поставити в центр проблеми людей, зокрема, жінок, як групу найвищого ризику.

Як вже ]]> писав КліматІнфо ]]> , питання змін клімату і гендерної рівності тісно повязані.

В 2007 році, циклон Сидр (Sidr) пройшовся західним берегом Бангладеш і вбив більше трьох тисяч людей, більшість з яких – жінки . Цей факт не є простим збігом обставин, стверджує Шармінд Неелормі (Sharmind Neelormi), яка вивчала вразливість та вплив зміни клімату в своїй країні. Жінки, які знаходились на віддалених територіях, були останніми, хто почув застереження щодо шторму. Крім того, Неелормі каже, що багато жінок уникають існуючих сховищ, адже більшість з них мають лише один переповнений туалет на 1 поверсі. Чоловіки можуть справити свої потреби на вулиці, в той час як культурні норми унеможливлюють такі дії для жінок. «Якщо б не сталося цього інженерного прорахунку, ми могли б врятувати життя тисячам жінок», каже Неелормі.

Вплив зміни клімату на жінок диспропорційно більший, ніж на чоловіків

З часу, коли їй виповнилося 41, Шармінд пропагувала в уряді ідею реконструкції циклонних сховищ. Але цей приклад добре ілюструє явище недостатності «жіночого фактору» в дебатах щодо зміни клімату. Адаптаційні стратегії та учасники кліматичних перемовин майже не взяли до уваги потреби жінок , не дивлячись на найбільші для них ризики.

В 2009 році Фонд Народонаселення Організації Об'єднаних Націй (UNFPA) дослідив і виявив, що жінки в країнах, що розвиваються, несуть на собі більший негативний тягар зміни клімату . Адже саме жінки виконують більшу частину роботи в с/г секторі, і тому несуть ярмо погодних умов, які впливають на стан їжі, енергії і води.

Описуючи «цикл дискримінації», у доповіді стверджується, що жінки мають менше можливостей заробляти гроші в країнах, що розвиваються. Вони також утримують дім і піклуються про сім’ї, що обмежує їх мобільність і збільшує « вразливість до неочікуваних природних катастроф, пов’язаних з погодою ».

Саманта Ханг (Samantha Hung), гендерний експерт з Азійського Банку Розвитку, що знаходиться на Манілах, говорить, що існує зв’язок між бідністю і зміною клімату, який ставить жінок в зону більшого ризику, ніж чоловіків.

"Жінки більш схильні до бідності, ніж чоловіки. В Азійсько-Тихоокеанському регіоні більше 600 мільйонів людей живе менше ніж на 1,25 доларів на день, більшість з них – це жінки», каже Ханг. «Ці жінки більш залежні від наявних природних ресурсів задля забезпечення своєї життєдіяльності». Вона додала, що статистика стверджує: жінки набагато більше схильні загинути від потопу чи цунамі.

'Важливі сподвижники змін’

Але учасники кампанії зазначають, що неправильно виставляти жінку просто як жертву зміни клімату. "Необхідно визнати не тільки той факт, що жінка більш схильна відчувати на собі вплив зміни клімату, але і те, що жінки є важливими сподвижниками змін в усьому процесі адаптації », каже Енджі Дейз (Angie Dazé) з Канадського відділення CARE. Вона зробила наголос на тому, що жінки приймають більш інноваційні рішення щодо домогосподарств та природних ресурсів . "Нам необхідно надати жінкам більше прав використовувати свої знання та навики», каже вона.

Організація Дейз, яка фокусується на проектах адаптації спільнот з акцентом на гендерності , наразі активна в Гані. Група працює задля того, щоб голоси жінок були почуті під час планування місцевих процесів.

Подібні ініціативи підтримує Коледж Barefoot в Індії. Він навчає жінок з с/г спільнот на півночі, щоб вони могли стати спеціалістами в області сонячної енергії та могли самі заробляти на життя. В Малаві ірландська компанія навчає жінок з сільської місцевості, як виробляти та продавати енергетично-економні плити. Вона допомагає не тільки скоротити обсяги шкідливих викидів для жінок, які готують на вогні, але й позитивно впливає на боротьбу зі зменшенням лісонасаджень.

Жінок не допускають до прийняття рішень

Не дивлячись на те, що вже з’являються думки поставити жінку в центр політики боротьби зі зміною клімату, вони поки що поодинокі. Готлінд Албер (Gotelind Alber) з організації «Жінки за Кліматичну Справедливість» каже, що недостатність інформації та структурна нерівність залишаються найбільшими перешкодами.

"Жінок недостатньо включають в процес прийняття рішень на всіх рівнях», Каже Албер. „Більшість людей гендерно-сліпі, коли справа стосується клімату”.

Саме ця сліпота і є причиною надмірного фокусування на економічних та технологічних аспектах зміни клімату. "Якщо звернути увагу на наукові методі та метод дедукції, можна досягнути зменшення впливу зміни клімату”, каже Дейз. "Але без соціального визнання, гендерна перспектива і потреби жінок залишаються поза увагою ”.

Повільний прогрес

В той час, як учасники кампаній закликають до покращення інформованості та підвищення чутливості серед політиків та спонсорів, певна робота вже була запущена. Ще починаючи з кліматичного саміту в Копенгагені групи , які концентруються на гендерній перспективі зміни клімату, регулярно зустрічаються в кулуарах ООН.

"З того часу, яки ми почали відстоювати свій голос, ми вже побачили прогрес, побачили, що аналіз гендерного впливу вже впроваджується на рівні договорів під час цих самітів”, каже Албер. "Але я не думаю, що впровадження цих речей підвладне уряду на національному і локальному рівнях”, вважає Албер.

Одним з виключень, однак, є Бангладеш. Тяжко вражена ефектами зміни клімату, країна вивчила уроки частих потопів і циклонів.

Шармід Неелормі каже, що національна стратегія та план дій уряду її країни щодо зміни клімату на 2009 рік чітко визначив, що кожна адаптаційна стратегія (чи то державна, чи приватна) повинна включати аналіз гендерного впливу.

" Це звичайно істотний крок вперед ", каже Неелромі.

Поділитись в соціальних мережах: