strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Зміна клімату безпосередньо впливає на економічний розвиток

«Зміна клімату – це не тільки питання навколишнього середовища, воно також має соціально-економічне значення,  і безпосередньо впливає на розвиток усього світу», – сказав нещодавно колишній віце-президент Світового банку Вінод Томас у своєму ексклюзивному інтерв'ю газеті «Сіньхуа».

«Ми бачимо безліч доказів пов’язаних зі збільшенням частки СО 2 у повітрі, підвищенням температури морської води, збільшенням опадів у певній місцевості та їх відсутність у іншій, з цих причин може статися багато надзвичайних подій», – повідомив Томас «Сіньхуа» з позиції глядача на традиційних весняних засіданнях МВФ та Світового банку, що тривають і зараз.

«Тепер все це можна виразити числом збитків, кількістю загиблих і втратою засобів до існування від Пакистану до Австралії, до Китаю, по всьому світу», – повідомив Томас, який наразі є генеральним директором Незалежної оціночної групи (НОГ) Світового банку.

Згідно з нещодавньою доповіддю НОГ, частота катастрофічних теплових хвиль (наприклад, як у Європі у 2003 році і в Росії у 2010) і повеней (як у Пакистані в 2010) може подвоїтися у зв’язку зі зміною клімату. У цьому столітті рівень моря може піднятися на висоту від двох до п’яти футів, наражаючи на небезпеку прибережні містечка, густо заселені дельти і острови, які розташовані нижче. Безперечно, зміна клімату може вщент зруйнувати розвиток країн.

«Незважаючи на те, що розвинені країни несуть відповідальність за зміну клімату, – говорив Томас, – найбільше постраждають, звичайно, бідні».

Зміна клімату «зачіпає, на жаль, області, де густота населення навіть більше, ніж навколишнє середовище може витримати, та ті, що інтенсивно привласнені бідними», – сказав він, додаючи, що розвинені країни повинні зробити набагато більше для вирішення цієї проблем, ніж вони роблять зараз.

«Розвинені, або промислові, країни мають нести велику відповідальність і виробляти набагато більше зеленої енергії, зменшити енергетичні дотації з метою підвищення енергоефективності, інвестувати в поновлювані ресурси і справді притягнути до відповідальності тих, хто сильно забруднює природу, – повідомив він, – і Сполучені Штати повинні зробити набагато більше в цьому відношенні.

Однак, Томас стверджує, що на даний час великий внесок у збільшення викидів СО 2 роблять середньо розвинені країни, тому вони теж повинні вжити заходів.

Якщо країни середнього розвитку, такі як Індія, Китай, Бразилія, Росія не вдадуться до рішучих заходів, то, чого б не робили індустріальні країни, цього буде недостатньо.

Він вважає, що було безліч заходів, яких могли б вжити країни, але їх не втілили в життя.

Одним із таких прикладів є ефективність використання енергії. За його словами, підвищення ефективності використання енергії в деяких країнах може зберегти 25% з точки зору заощадження енергії.

«Китай має багато дуже цікавих прикладів надання фінансової підтримки проектам у галузі енергоефективності з особливою інтенсивністю або великою увагою, що підвищує зусилля в цій галузі», – повідомив він.

Інші приклади включають лісовідновлення. Томас дотримується думки, що відновлення лісів та припинення їх вирубування, може бути «однією з найбільших справ», яку можуть зробити розвинені країни, і це, знову ж таки, добре для економіки, добре для бідних, добре для клімату.

«І, знову, Китай є одним із значних прикладів успішного лісовідновлення, але він сильно постраждав від вирубування лісів в минулому», - сказав Томас.


]]> ]]>

Для   КліматІнфо   переклала Маргарита Капля

Редактор: Ірина Салій

Поділитись в соціальних мережах: