strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Зміна клімату в контексті світової корупції та шахрайства

Transparency International застерігає, що через високий рівень корупції та шахрайства  мільярди доларів, призначені для боротьби зі зміною клімату,  витрачаються марно.

Transparency International: «Там, де великі грошові потоки проходять через нові та неперевірені механізми, завжди є ризик корупції».

Всі 20 країн, які найбільше піддаються впливу зміни клімату і в які планується направити велику частину коштів, мають високий індекс корупції. Про це зазначається у доповіді недержавної міжнародної організації з боротьби з корупцією та дослідження рівня корупції у всьому світі Transparency International (TI), оприлюдненій наприкінці квітня поточного року.

Згідно з Індексом сприйняття корупції (ІСК), жодна із 20 країн не отримала більше, ніж 3,6 балів за шкалою від 0 (максимальний рівень сприйняття корупції) до 10 (практично повна відсутність корупції). Уряди зобов’язані забезпечити прозорість контролю над використанням коштів, виділених на заходи з адаптації країн до змін клімату. Цьому може сприяти моніторинг зі сторони громадянської спільноти.

В доповіді зібрані аналітичні матеріали, надані більш ніж 50 провідними експертами у сфері зміни клімату із 20 країн. Ці матеріали містять інформацію та практичні рекомендації з наступних питань:

  • Політика кліматичних змін та звітність фінансових установ;
  • Роль приватного сектору;
  • Сумлінність та добросовісність ринку квот на емісії вуглекислого газу;
  • Результати заходів в області боротьби зі зміною клімату в країнах, що розвиваються (стійкість інфраструктури до змін клімату; підготовка до міграцій, викликаних зміною клімату; вдосконалення системи боротьби зі стихійними лихами та ліквідації їх наслідків);
  • Управління лісовими ресурсами.

Участь суспільства та прозорість контролю.

В доповіді рекомендується підвищити участь громадськості та надати вільний доступ до інформації і звітності. Такі заходи підвищать ефективність управління кліматом та дозволять обмежити виникнення конфліктів під час прийняття рішень щодо політики в даній галузі.

Доповідь також застерігає щодо «прокляття зелених ресурсів». Нові технології, які покликані замінити використання викопного палива, часто вимагають введення в обіг інших природних ресурсів. Необхідно, щоб діяльність підприємств, які використовують такі ресурси, була прозорою, а громадськість мала доступ до інформації щодо платіжних операцій між цими підприємствами та владними структурами держав, що володіють ресурсами. Так громадяни зможуть переконатись, що дані доходи використовуються в їхніх інтересах.

Підтримка чистоти та здоров’я лісів.

Очікується, що з тих коштів, що виділяються на фінансування зменшення наслідків зміни клімату, 28 мільярдів доларів США щорічно надаватимуться країнам, на території яких зосереджені великі масиви тропічних лісів. Це матиме на меті попередження знищення лісів та збереження запасів природного вуглецю. Незаконні лісозаготівлі, щорічний об’єм яких складає близько 10 мільярдів доларів США, в більшій мірі спричинені корумпованістю митних органів та управління земельними ресурсами. В доповіді підкреслюється, що уряди деяких країн уже вимагали виділення коштів на фінансування фіктивних проектів лісових насаджень.

Дослідження конкретних ситуацій в Австрії, Бангладеш, Болівії, Іспанії, Колумбії, США та на Філіппінах проілюстрували глобальність проблем зміни клімату, що стоять перед нашою планетою.

«Бангладеш займає лідируючі позиції в контролі боротьби зі зміною клімату. Те, як ця країна формує кліматичну політику та забезпечує звітність і прозорість у використанні коштів, може бути наглядним прикладом для урядів та громадськості у всьому світі. Рекомендації, які ми надаємо у звіті, є актуальними та сучасними», - відмітив Іфтекар Заман, виконавчий директор TI в Бангладеші.

Голова правління TI Хьюгет Лабель зазначає: « Для корупції немає нічого святого, навіть коли мова йде про майбутнє нашої планети. Якщо ми негайно не налагодимо належне управління заходами адаптації до зміни клімату, то це призведе не лише до розтрати ресурсів та появи шахрайських схем уже сьогодні, але й торкнеться майбутнього покоління».

Ознайомитись із доповіддю можна за ]]> посиланням ]]> .

Для КліматІнфо  переклала  ]]> Глиняна Софія ]]>

Редактор ]]> Альона Паноченко ]]>

Поділитись в соціальних мережах: