strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Зміни клімату підігрівають алергію

Німецькі лікарі занепокоєні –  в Німеччині очікується підвищення температур та збільшення теплого періоду через зміни клімату. Усе це потягне за собою розвиток інфекцій та інших хвороб. Особливо експерти прогнозують збільшення випадків алергічних захворювань та захворювань легенів. Неизвестный объект


Читайте також: 10 приголомшливих фактів про зміни клімату і здоров'я


Фото: Літні люди страждають від задухи та спеки. За минулі роки тисячі людей в Європі померли від хвиль перегрітого повітря.

Зміна клімату вплине на спектр терапевтичних хвороб в Німеччині, - про це йшлося на Конгресі лікарів-терапевтів у Вісбадені. У залежності від того, як швидко буде підійматися середня річна температура в Центральній Європі, очікується почастішання випадків терапевтичних хвороб та поява нових, спричинених спекою, а також прогнозують збільшення випадків смерті та пневмонічних проблем.

Але є фактори, що свідчать не про розповсюдження тропічних хвороб. Взагалі-то, поняття "тропічна хвороба" дещо незрозуміле. Оскільки воно припускає, що саме температура та вологість повітря є вирішальними ознаками появи подібних захворювань.

Відтак, малярія давно відома в Європі: «Дехто з німецьких кайзерів та Пап Римських нібито померли від цієї хвороби» - стверджує приват-доцент Вернер Бер з Коттбусу. Незважаючи на прохолоду, малярія зустрічалася в Середньовіччі на територіях, які прилягли навіть до Британських островів та Скандинавії.

У Східній Фрісландії на початку 20-го сторіччя спостерігалися автохтонні випадки малярії. В роки після Другої Світової війни в Берліні налічувалося 650 автохтонних випадків, в Гамбурзі - 88. Окрім цього ті, хто повертався додому, привозили інфекції плазмодію та рецидиви.

Війни, соціальні заворушення, природні катаклізми та погані життєві умови, а також погано розвинена медицина сприяли поширенню малярії. Ці фактори в Німеччині зараз відсутні. Але натомість з'явилися нові напрямки розповсюдження та нові види малярійних комарів. Ця популяція більш чутлива до збудників, одним з яких є відповідний клімат.

Туризм та міграція, як приклад - сьогоднішні безлади в Північній Африці - здатні надалі різко змінити ситуацію, говорить пан Бер.

Окрім того, заходи з рекультивації створюють нові сприятливі умови для розмноження бактерій. За словами мікробіолога, в Німеччині добре розвинена медицина з особливою системою нагляду та контролем ситуації, стабільні соціальні умови, а також покращення профілактичних заходів, які допоможуть запобігти розвиткові тропічних хвороб.

Але тривалі хвилі спеки викликають пневмонію та розвиток кардіологічних хвороб особливо в людей похилого віку. На цьому наголосив у своєму виступі професор Ганс Швайсфурт з Коттбусу та нагадав про високий рівень смертності в різних країнах ЄС під час минулих спекотних періодів. Пневмолог підкреслив, що вже сьогодні п'ята частина німецького населення страждає від алергічних ринітів. Підвищена концентрація озону, дрібного пилу та пилку є сприятливими обставинами для поширення астматичних, алергічних захворювань, бронхіту та пневмонії.

Покращення якості повітря, що нібито спостерігається в багатьох регіонах, на його думку, лише ілюзія. Якщо раніше при натисканні на педаль газу дизельного автомобіля з труби виходила чорна хмара викидів з великих частинок, які все ж не осідали глибоко в легенях, то сьогодні в повітрі знаходяться дрібні, невидимі пилинки, котрі можуть проникнути до найглибших легеневих пухирців та у кров.

Люди, котрі страждають на алергії від пилку, тепер через потепління майже цілий рік безперервно хворіють. Окрім того, пилок зараз забруднений шкідливими речовинами з повітря, котрі можуть призвести до зовсім непередбачуваних, раніше невідомих запалень чи ускладнень.

Зростає також вплив таких рослин, як амброзія, котрі через зміни клімату нині розповсюджуються на територіях, де раніше не зустрічалися. Шести спор амброзії в одному кубічному метрі повітря достатньо, щоб викликати алергічну реакцію, у той час як концентрація інших спор складає 1000 до 10000 на 1м 3 .

А частіші повені в Німеччині призводять, зрештою до того, що мешканці багатьох регіонів проживають в приміщеннях з грибком та кліщами. Як результат – зросла кількість випадків інфекцій та алергічних захворювань дихальних шляхів з такими ускладненнями як альвеоліт чи фіброз легенів.

Для КліматІнфо переклала ]]> Оксана Дущенко ]]>

Редактор:  Уляна Зимна

Поділитись в соціальних мережах: