strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

«Золотий вік» газу – зворотна сторона

Як "екологічний" газ впливає на наші міста, чому горить вода в Нью-Йорку і чи може цей газ запобігти змінам клімату?

Згідно із даними, опублікованими на початку червня Міжнародним енергетичним агентством (IEA), частка природного газу в світовій енергетиці може скласти 25% на 2035 рік, порівняно з 21 % на сьогоднішній день.

І це означає лише одне – ми вступаємо в «золотий вік» газу.

Це справді так: ціни на природний газ залишаються низькими, а уряди багатьох країн по всьому світу все частіше приділяють увагу проблемам, пов'язаним із гідравлічним видобуванням газу та приймають відповідні закони з метою попередження можливих  екологічних проблем.

Газ в якості палива нестримно замінює вугілля, ядерну енергію та деякі інші альтернативні види енергії, такі як вітер та сонце. Зростаюча популярність використання ядерної енергії значно зменшилась після нещодавніх подій та стихійного лиха в Японії, що спричинить початок і розвиток видобування газу з нетрадиційних копалин, таких як сланець.

Розслідування IEA показало, що залишки природного газу, які є джерелом енергії для багатьох країн, розповсюджені по всьому світу. Проте це ж розслідування також зазначило, що «збільшення частки природного газу в світовій енергетиці може призвести до збільшення викидів вуглецю, як  наслідок – до підвищення середньої світової температури більше ніж на 2 градуси Цельсія, або 3,6 градуси по шкалі Фаренгейта».

Нова хвиля буріння спричинила появу надлишку газу в США. Проте це призвело і до виникнення суперечок щодо буріння газу методом гідравлічного видобування - шляхом використання води, піску та похідних бензолу під високим тиском для того, щоб зламати тверду породу, сланець, в тріщинах якого й знаходиться газ.

Дивимось прекрасний кліп про те, що таке гідравлічне буріння (fracking) і як воно впливає на життя людей.

Гідравлічне видобування газу використовувалось протягом десятиріч, проте зараз воно поєднане з горизонтальним бурінням, що може призвести до підвищення вмісту хімічних елементів в місцевих системах водопостачання. Оскільки природній газ в цілому складається з метану, деякі експерти зазначають, що  буріння може спричинити викиди метану (за деякими даними частка цих викидів в 17 разів перевищує норму) – потужного парникового газу – в атмосферу, спростовуючи факт того, що природний газ більш екологічний, ніж інші види палива.

Деякі країни вже виступили проти таких дій. Так, наприклад,  уряд Франції вже наклав заборону на буріння газу та добування палива зі сланцевих порід.

В той самий час у Великій Британії Комітет з питань зміни клімату  рекомендує радникам уряду Великої Британії приділити увагу побудові більшої кількості атомних електростанцій, а також звернути увагу на вітряні джерела добування енергії для зменшення викидів парникових газів.

Головний економіст IEA прокоментував цю ситуацію так: «Добра новина в тому, що проблеми використання  води та хімічних речовин та проблема викидів парникових газів під час буріння можуть бути вирішені шляхом більш ефективного регулювання та використання світового досвіду компаніями по бурінню на практиці».


 

Для   КліматІнфо   підготувала та переклала   ]]> Галина Гриценко ]]>

Редактор:   ]]> Олександра Лиганенко ]]>

Поділитись в соціальних мережах: