strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

10 «зелених» міст світу

Зелені міста Історії про енергійних молодих людей, які їдуть у велике місто в пошуках щастя, існували ще з давніх-давен. Мегаполіси завжди приваблювали молодь, яка намагалася підкорити їх. Зараз набагато легше перетнути кордони держав, та й квиток на літак може дозволити собі чи не кожен третій. До того ж, глобалізаційні процеси змушують молодь подорожувати.

Тому газета "The New York Times" склала список з десяти міст світу, які відповідають і екологічним нормам, і високим стандартам рівня життя .

Читати також: Найчистіші міста світу  

1. Окленд (Нова Зеландія)

Чудові пляжі, бухти та неймовірний морський клімат – усе це характеристики Окленда. Зараз там проживає півтора мільйона жителів, і влада планує збільшити кількість населення ще на півмільйона впродовж наступних 30-ти років.

Окленд

Транспортна мережа міста була суттєво розширена, а рішення влади щільно розміщувати будинки в місті зумовлене відмовою цивілізації посягати на вільні землі . Створення великої площі зелених насаджень у місцях проживання людей – ще один показник зеленого майбутнього Окленда. Серед інших переваг міста можна назвати безкоштовну мережу Wi-Fi по всій його території. Ангела Джонс

, представник міста у ЗМІ, зазначає: «Ми робимо все, щоб створити сучасний Окленд».

2. Берлін (Німеччина)

Культурний центр ФРН поєднує в собі низьку орендну плату, бурхливе мистецьке життя та якісну транспортну систему. У цьому місті все оригінальне – від дизайну будинків до технологічних новинок. За останні 20 років Берлін змінився більше, ніж усі європейські міста разом узяті. Тепер тут один з найпотужніших культурних та індустріальних центрів Європи.

Берлін

Незважаючи на новаторство в архітектурі, Берлін зберіг і чудові пам’ятки історії, як-от Потсдамська площа. Тепер там розташований величезний сучасний парк. Також перевагою є проста система оренди велосипедів та метро , відреставроване після повалення Берлінської стіни у 1989 році. Місто відповідає усім екологічним нормам , живе на повну та широко відкриває двері науковцям, митцям і звичайним туристам.

3. Барселона (Іспанія)

Людей, закоханих у це місто, зрозумієш лише після прогулянки вулицею Las Ramblas та після огляду храмуБарселона Sagrada Familia. Музика, чудова їжа, якісна техніка та обслуговування – дозволять туристам почуватись як вдома.

Барселона

Щоб зробити місто більш сучасним та екологічним, місцева влада облаштувала багато будинків сонячними батареями, а також будує електростанції для підзарядки електромобілів та електроциклів – цей проект втілюють у життя з перспективою на майбутнє. Окрім цього, будуються міні-станції для переробки рослинної біомаси в теплову та електричну енергії.

4. Кейптаун (Південно-Африканська Республіка)

Околиці міста, розташованого між морем та горами, вирізняються мальовничістю краєвидів. Те саме можна сказати й про сам населений пункт, який сповнений історичними місцями та легким шармом. Окрім того, Кейптаун є одним з найвідвідуваніших міст туристами та бізнесменами.

Зараз влада міста активно працює над інфраструктурою Кейптауну й намагається стерти будь-яку дискримінацію , що була притаманна регіону в минулому.

Багато дослідницьких центрів та декілька університетів зробили місто одним з важливих наукових центрів Африки. До того ж, цьогоріч Кейптаун, який веде бурхливе активне життя, названо “Світовою дизайнерською столицею” (World Design Capital).

Кейптаун

Чемпіонат світу з футболу в 2010 році викликав справжній бум в розвитку інфраструктури та транспорту. За декілька останніх років було прокладено багато кілометрів маршрутних ліній, щоб запобігти аваріям в гористій місцевості регіону.

Завдяки програмі «Smart Cape» усі бібліотеки та центральні вулиці оснащенні комп’ютерами з безкоштовним Wi-Fi. Рівень злочинності в місті все ще вимагає жорсткого контролю, проте вже зараз Кейптаун вважається одним з найкращих міст на материку Африка.

5. Копенгаґен (Данія)

Прогресивне, зручне та мальовниче місто – справжня перлина північного королівства. Хоча середня орендна плата не є низькою, проте у Вас не виникне жодних зауважень до соціальної інфраструктури.

Копенгаґен — це місто мистецтва, екологічної чистоти й поєднання сучасного та класичного в архітектурі. Усі будинки будуються винятково за чіткими екологічними правилами – не дарма Данія посідає одне з перших місць у списку найкращих міст для життя.

Читати також: Данія – визнаний лідер у вирішенні питань клімату та енергетичної політики   

Незважаючи на прохолодний скандинавський клімат, Копенгаґен відомий розвинутою мережею велосипедних доріжок по всьому місту. Статистика просто вражає: кожен третій житель міста приїздить на роботу чи навчання на велосипеді!

Копенгаген

Метрополітен запрацював у місті приблизно десять років тому. Сонячні станції метро та поїзди, що рухаються без водія, задовольняють всі екологічні вимоги.

Окрім того, влада має на меті зменшити на 20% викиди карбону до 2015 року . Частина енергії для Копенгаґена виробляється за допомогою вітру. А індустріальну гавань міста було ретельно очищен о й тепер там працюють три публічних лазні. Вони, як не дивно, беруть воду для своїх потреб з моря.

6. Курітіба (Бразилія)

Одне із найсучасніших міст Латинської Америки приваблює багатьох людей вакансіями у сфері сервісу та виробництва. Чудова транспортна система спонукає людей пересуватися містом – щодня місцевими автобусами користується 40% усього населення міста.

Курітіба

 

Курітіба відома своїм винятково чистим повітрям, ботанічним садом та безліччю парків , розкиданих по всій території міста. Минулого року на навколишнє середовище було виділено 106 мільйонів доларів, що складає 5% від бюджету міста.

Владні структури міста активно беруть участь у житті міста. Одним із проектів Курітіби є щотижнева «Байкерська ніч», коли бразильці беруть свої мотоцикли та насолоджуються зоряним небом.

7. Монреаль (Канада)

«Родзинкою» міста з населенням у 3,6 мільйонів жителів є довгі зимові вечори біля теплого каміна. Їжа, транспорт та розваги задовольнять найвибагливішого туриста.

У Монреалі працюють чотири університети, а нічне життя – процвітає. Окрім того, Монреаль – багатомовне середовище, яке подає іншим країнам приклад демократії у всіх проявах цього слова.

Монреаль

  Навесні жителі міста пересідають на велосипеди , які можна взяти напрокат по всьому Монреалю (всього 3000 велосипедів). Навколо будинків ростуть сади, які доглядають самі мешканці.

Окрім того, Монреаль живе дуже активним життя. Там відбувається все: від джазових фестивалів, змагань «Формули-1» влітку до зимових розваг на горі Ройал.

8. Сантьяго (Чилі)

Це місто – яскрава суміш культури Латинської Америки та європейської точності. У Сантьяго живе 6,7 мільйонів жителів, і це число лише зростатиме, адже й досі продовжується розпочате ще у ХХ ст. активне заселення цього регіону. Незважаючи на демографічний приріст, усі приміські зелені насадження не зменшуються в площі.

Сантьяго

 

Задовольнить місто й любителів мистецтва: тут знаходяться безцінні пам’ятки стародавніх культур та мистецькі галереї. У небі височіють величезні хмарочоси, а запах смачної чилійські їжі змушує зупинитися навіть завжди заклопотаних бізнесменів.

За громадський транспорт, щоправда, доведеться заплатити чи не найбільше у всій Південній Америці. Незважаючи на це, 2,4 мільйона людей користуються міським транспортом щодня. Але викиди машин все ж є досить важливою проблемою. Влада регіону намагається намагається поліпшити ситуацію, пропонуючи туристам та жителям Сантьяго взяти в оренду велосипед, та подорожувати по спеціальних смугах на дорозі.

9. Шанхай (Китай)

Комерційний центр Піднебесної сильно розширив свої кордони за декілька останніх десятиліть. Цей мегаполіс приваблює молодь не стільки своїм історичним значення, скільки бурхливим нічним життям та вакансіями.

Архітектура Шанхаю вражає: вигадливі тунелі, порти, хмарочоси. Знаменною подією для міста стало відкриття метро в 1995 році, зараз це найдовша підземка у світі. Вражають і поїзди, які їздять зі швидкістю 431 км/год.

Шанхай

Варто згадати про екологічність міста. Нещодавно було виділено 8 мільярдів доларів на озеленення та очищення регіону, а також на створення та розвиток парків.

10. Вільнюс (Литва)

Одне із найзеленіших міст Європи є також політичним центром Європейського Союзу . Сімдесят відсотків мешканців рідко користуються свої автівками, надаючи перевагу автобусу, велосипеду чи власним ногам.

Вільнюс

Архітектура міста поєднує в собі як середньовічні пам’ятки, так і зовсім сучасні забудови (не враховуючи будинків, побудованих комуністами). Старий Вільнюс є однією з визначних архітектурних пам’яток ЮНЕСКО . Після повалення старого режиму, Вільнюс став по-справжньому відбудовуватися.

Столиця Литви приваблює молодих професіоналів вигідними вакансіями та чудовою культурною атмосферою.

Для КліматІнфо переклав та підготував Богдан Фещак

Редактор: Ірина Курганська

Поділитись в соціальних мережах: