strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Найчистіші міста світу

clean_city Рейтинговою агенцією Mercer Human було визначено найбільш екологічно чисті міста світу. Для цього було досліджено 221 мегаполіс.

Важливими параметрами для визначення міст з найбільш сприятливою екосистемою стали: доступність і чистота води, ретельність прибирання сміття, стан каналізаційних мереж, рівень забруднення повітря, транспортні проблеми та рівень шуму . У містах з найкращою екологією відновлювані джерела енергії використовуються оптимально . До того ж, у таких містах регулярно вживаються заходи по зменшенню забруднення повітря і води .

Експерти досліджували міські водойми, якість питної води, повітря та стічних вод, способи вивозу сміття і кількість машин на дорогах міста.

За даними Forbes, аби увійти до рейтингу, місто має зосередитися на великій кількості показників. Належна санітарія та акцент на здоров'ї населення є ключовими показникам и. Екологічно чисті джерела енергії для опалення будинків та підприємств, надійні і відносно екологічно чисті джерела транспортування, та визначені законом екологічні норми для підприємств – всі ці фактори визначають ступінь чистоти міста. Крім того, програми утилізації, регулювання відходів, якості повітря, якості води, якості земель і зелених насаджень – усі ці показники впливають на рейтинг міста.

На першому місці опинилося велике канадське місто Калгарі з населенням в 1 млн 100 тис. жителів, якому вдалося обійти інші міста у всіх зазначених показниках. Місто розташоване в області передгір'їв, приблизно в 75-80 кілометрах від кордонів Скелястих гір. Клімат – різко континентальний, холодна зима та тепле і коротке літо. Хоча Калгарі – центр нафти і газу в Канаді, його добре спланована структура, система монорейкового міського транспорту, який працює на електроенергії, отриманій від водних електростанцій, велика площа, відведена під парки забезпечують місту чисте повітря.

Калгарі


На другому місці – столиця штату Гаваї Гонолулу , місто на Гавайських островах. Менш ніж у 50 кілометрах від Гонолулу знаходиться відома база ВМФ США – Перл-Харбор. У 2012 році Гаваї стали першим штатом США, де було прийнято закон про заборону використання не призначеного для переробки паперу та пластикових пакетів, що не розкладаються біохімічно. Закон вступить у дію 1 липня 2015 року.

Гонолулу

У трійку лідерів увійшло ще одне канадське місто – столиця країни Оттава . Сприятливій екологічній ситуації міста сприяє так званий «Зелений пояс», що оточує старі райони Оттави і складається з лісів та сільськогосподарських земель. Пояс було передбачено генеральним планом, що був створений у 1960-і роки – тоді екологічну ситуацію в Оттаві важко було назвати позитивною. Парки, ліси та водні угіддя сильно змінили екологічний портрет міста. Незважаючи на динамічний розвиток, канадська столиця – переважно малоповерхове місто з великою кількістю парків і просторими зеленими вулицями. Сприятливо на екологічну ситуацію впливає і той факт, що основну частину сучасної економіки міста складають галузі високих технологій, а не промисловість.

Ottawa

Четверте місце – за Хельсінкі . Столиця Фінляндії – ще й найчистіше місто в Євросоюзі. Чверть міста займають парки. Хельсінкі постійно потрапляє до рейтингів «найкращих»: так, щороку консалтингові компанії включають місто в список найбезпечніших у світі, а The New York Times на початку кожного січня – до списку міст, які необхідно відвідати протягом року. Хельсінкі залишається одним з найчистіших місць завдяки дорожній ситуації: машин тут зовсім мало, зате чудово розвинена система громадського транспорту. А ще, фіни вкрай дбайливо ставляться до навколишнього середовища – на вулицях Хельсінкі не зустрінеш сміття, а всі відходи ретельно сортуються.

Helsinki

П’ята сходинка – Веллінгтон , столиця Нової Зеландії. Країна складається з двох основних островів в Тихому океані. Особлива гордість Нової Зеландії – її екзотична для європейського ока природа: фіорди, озера, зелені пасовища, водоспади, пляжі, дивовижна флора і фауна. Величезні території країни займають національні парки. Екологічна ситуація тут зразкова. Відстань від Нової Зеландії до світу відіграє велику роль. Сміття в місті практично не зустрінеш, а чисте повітря – Веллінгтон добре продувається вітрами – можна назвати такою ж визначною пам'яткою, як вершину гори Кука, національний музей Ті Тато чи парки з чотирьохсотрічними деревами.

Wellington

До рейтингу потрапили також американський Міннеаполіс ; Аделаїда , столиця штату Південна Австралія; столиця Данії Копенгаґен  та столиця Норвегії Осло . Читайте також: Польща і Болгарія - країни з найзабрудненішим повітрям у Європі

Читати також: 10 «зелених» міст світу за версією New York Times

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Наталія Рубіш ]]>

Редактор: Марина Веселик

Поділитись в соціальних мережах: