strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Дефіцит – не вибачення

Галузеве об'єднання католицьких організацій з розвитку вважає, що дефіцит бюджету не повинен стати вибаченням за бездіяльність країн у протидії змінам клімату. Організація пропонує негайно ввести кліматичний податок на грошові трансакції.

Всесвітній податок на фінансові трансакції міг би стати дієвим засобом для забезпечення негайної боротьби проти змін клімату достатніми коштами. Так вважає CIDSE, міжнародне галузеве об'єднання католицьких організацій з розвитку (ІnternationalerDachverband katholischer Entwicklungsorganisationen). За словами представників об'єднання, якому належить також роль координатора Австрійської Конференції Єпископів з розвитку та місії (КОО), завдяки податку на фінансові трансакції ми отримаємо близько   465 мільярдів євро прибутку щорічно , при цьому буде достатньо встановити ставку оподаткування лише 0,05 відсотків.

Парламентаріїв близько 30 держав закликали до 22 червня посприяти впровадженню податку на фінансові трансакції. "КОО закликав австрійських парламентаріїв та парламентаріїв ЄС приєднатися до цієї акції" – говорить директор КОО та віцепрезидент CIDSE Хайнц Хедл (Heinz Hödl).

До цього часу влада протестувала, коли йшлося про   надання коштів , необхідних для боротьби зі змінами клімату. За десятиліття міжнародних переговорів з питань клімату цей пункт став "каменем спотикання". На саміті з питань клімату 2010 року в Канкуні (Мексика) уряди погодилися   заснувати кліматичний фонд , який, починаючи з 2020 року, буде щорічно поповнюватися сумами до 70 мільярдів євро. " Але до цього часу не зовсім зрозуміло, звідки будуть братися ці гроші " - каже Хедл.

В часи, коли розробляються заходи активної економії, уряди будуть завжди наїжуватися, коли доведеться брати кошти для захисту клімату з національних бюджетів. Хедл стосовно цього висловився так: "Дефіцит бюджету не повинен стати вибаченням за бездіяльність. Податок на фінансові трансакції може без додаткової жертви платників податків надати достатньо коштів для наповнення фонду клімату та для фінансування інших глобальних потреб." Окрім того, важливо підкреслити, що "… такий податок вплине здебільшого на спекуляції з цінними паперами , котрі не становлять додаткової цінності для реального сектору економіки. Обмеження таких спекуляцій також позитивно вплине на стабілізацію фінансових ринків".

Для   КліматІнфо   переклала та підготувала   ]]> Оксана Дущенко ]]>

Редактор:   ]]> Олександра Лиганенко ]]>

Поділитись в соціальних мережах: