strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Європа: небезпека біля наших домівок?

Зміна Клімату та Європа Є багато інформації про глобальну зміну клімату: різноманітні статті, графіки, телепередачі — проте ми мало схильні помічати проблему, поки вона не торкнеться нас самих. Міжурядова група з питань змін клімату (IPCC) у своїй доповіді наводить давно відомі факти про глобальне потепління в Європі й напряму пов'язує з ним масштабні шторми та паводки у Великій Британії у 2013-14 роках, які торкнулися майже кожного британця.

Читати також: Велика Британія проти повені: життя в екстремальних умовах

Науковець Юлія Слінго зазначає: “Ми спостерігаємо за кліматичним станом регіону ще з 1766 року. Але нічого схожого на паводки 2013-14 років нам не траплялося”.

Джонатан, фермер із островів Скіллі (Велика Британія), вже теж помітив певні зміни: “Одного дня я побачив наступне: невелика смуга, що відділяла мої угіддя від моря, прямо в мене на очах почала зменшуватись у розмірах. Дерева, що колись захищали мої поля від вітру, тепер ростуть майже біля води. Якщо трапиться ще один шторм на кшталт того, що був 1 лютого цього року, то багато угідь втратять захист від вітрів з океану. Це зробить неможливим вирощування овочів на цій ділянці. Я маю розробити бізнес-план на майбутнє, а в умовах постійної непевності та небезпеки це важко зробити”.

Катаклізми завжди вражають найвразливіші місця, забираючи життя багатьох людей . У 2003-му в цьому регіоні померло 70 000 людей – в основному малюків, літніх та хворих людей – через різке потепління та сонячні удари.

Читати також: Як зміна клімату вплине на здоров’я?  

Звичайно, у різних куточках планети люди страждають від різних природних катаклізмів: у Греції та Португалії горять лісосмуги, а в Іспанії випадає найменша кількість опадів за останні 60 років. На території Великої Британії ситуація інша – постійні паводки руйнують угіддя, будинки та дороги.

Минулої зими аномалії «коштували» бізнесменам 831 мільйон фунтів стерлінгів. Великобританія тоне

Андріан Тайм з Ательні (Велика Британія), один з очевидців паводків, вважає їх наслідком некомпетентної політики уряду в галузі екології: “Наш регіон може здаватися дуже живописним, але не для тих людей, чиї будинки, поля й дороги були затоплені внаслідок паводків. Після викачки води з угідь, ми почали відчувати запах гнилих плодів. Це постійно нам нагадувало про паводки влітку 2012року, які є наслідком екологічної політики нашої держави”.

Це лише один з прикладів впливу глобального потепління на сільськогосподарський потенціал тієї чи іншої країни. Наше завдання – зберегти навколишнє середовище, адже якість нашого життя напряму залежить від його чистоти та стабільності. 

Для КліматІнфо переклав та підготував Богдан Фещак

Редактор: Ірина Курганська

Поділитись в соціальних мережах: