strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Кліматичні зміни ‒ важкі часи для чайних плантацій

Чайний лист Щорічні незначні зміни погодних умов у період мусонів призвели до зменшення плантацій одного із найважливішого виду рослинних культур – чаю, й спричинили зниження його об’ємів у Китаї.

Фото: Creative Commons: US Department of Agriculture, 2007

Вчені із США застосували новий підхід для вивчення врожайності виду Camellia sinensis – вічнозеленого куща, листя та бруньки якого використовуються при виробництві чаю ‒ в південному регіоні Юннань та інших регіонах Китаю. Дослідники встановили зв'язок між зменшенням плантацій і періодами мусонів та збільшенням кількості злив.

Ці зміни клімату, у вигляді значних перепадів погодних умов ‒ спеки, посухи та повеней ‒ мають неабиякий вплив на врожайність на чайних плантаціях. Фермери повинні зважати, що поступове глобальне потепління та навіть незначні зміни в погодних умовах протягом сезону призведуть до змін у кількості врожаю для традиційних сільськогосподарських провінцій. Й зміни ці можуть бути як позитивними, так і негативними.

Читати також:  Зміни клімату – головний біль для виробників чаю в штаті Асам, Індія

Ранні весни та тепліші періоди влітку мали позитивний вплив на врожайність винограду та для виробництва вина в цілому. Це призвело до змін середньої температури та подарувало надію для відновлення англійських виноградників (English vine yards).

Читати також:  Французькі винороби у пошуках винограду, стійкого до зміни клімату

Економічне значення

Чай – найуживаніший після води напій у світі, про який відомий поет 18 сторіччя,  Уїльям Купер (William Cowper), писав так: «це чарка, яка підбадьорює, проте не п’янить». Він зростає у 50 країнах світу, має економічну важливість для більше ніж 80 млн жителів сільської місцевості в Китаї й щонайменше 3 млн в Індії.

Ребекка Боем (Rebecca Boehm), кандидат на присудження ступеню доктора філософії  Школи наук про харчування і поведінку ім. Джеральда та Дороті Фрідман  при Університеті ім. Тафтса, (США), та її колеги зазначили у кліматичному журналі ( ]]> Climate journal ]]> ), що замість того, щоб порівнювати об’єм щорічної кількості опадів у період мусонів в східній частині Азії, вони вивчали кількість опадів у регіонах у період з 1980 по 2011 роки для того, щоб точно визначити, коли розпочнуться та закінчаться сезони дощів.

Так, їхня «модель відгуків» визначила низку поступових змін, що мали вплив на врожайність. Також спеціалісти спрогнозували можливі наслідки для чайних плантацій надалі:

  • Збільшення  мусонів  на 1% може призвести до зменшення об’ємів на плантаціях у показниках між 0,48% та 0,535%.
  • Збільшення  у середній денній нормі дощів  на 1%  – до зменшення об’ємів на плантаціях у позначці від 0,18% до 0,26%.
  • Зменшення  сонячного випромінювання попереднього вегетаційного сезону  на 1% означає від 0,55 до 0,86% зменшення об’єму на плантаціях.

Чай – це не проста культура. Бруньки формуються на вічнозелених багаторічних кущах, та садоводи й професійні робочі вирішують, у який період їх краще збирати для того, щоб отримати продукт найвищого сорту.

Виробникам необхідно підтримувати якість чаю. Чай – це дивовижне сполучення флавоноїдів, кофеїну, амінокислот білків природного походження та інших натуральних речовин, які мають відмінності в залежності від умов зростання та надзвичайний вплив на здоров’я людини.

Методи управління

Епідеміологічні дослідження показали, що вживання чаю веде до зниження показників цукру у крові при діабеті 2-типу, серцево-судинних захворювань, зменшення кількості порушень когнітивних функцій, рівня депресій та захворювань й симптомів грипу.

Р. Боем говорить: «Якщо періоди мусонів будуть подовжуватися й це буде призводити до сильних злив щодня, кількість чайних плантацій зменшиться й необхідно буде використовувати інші методи – наприклад, саджати сорти чаю, що більш стійкі до великої кількості опадів, або використовувати ґрунт, що має високі показники вологоємності».

Такі методології варто застосовувати, щоб оцінити зміни на плантаціях й в інших регіонах, а також для інших культур».

«Ми сподіваємось, що наш підхід дозволить дослідникам точніше зрозуміти динаміку змін, що спричинені мусонами та сезонними коливаннями на врожайність в тропічному та субтропічному регіонах по всьому світу», ‒ додає Р. Боем.

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Галя Гриценко ]]>

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: