strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Компанія знайшла спосіб переробки недопалків

Недопалки Найгірше, що може бути – це недопалки: вони засмічують тротуари, водостоки та океани. Компанії з Нью-Джерсі вдалося знайти спосіб переробляти ці небажані відходи, а згодом ця програма стала популярною у всьому світі.

Фото: thegeneralmonk.files.wordpress.com

За словами Альба Зейкса (Albe Zakes), начальника прес-служби компанії «TerraCycle», однією з перших програм була   « Cigarette Waste Brigade » , яка полегшила переробку цигарок для курців. «До цього – цигаркові відходи не перероблялися», – казав Зейкс у інтерв’ю для інтернет-видання «Fusion».

Наразі програма працює не тільки в Новому Орлеані, а й і в інших містах та країнах, таких як Австралія, Великобританія, Франція та Бразилія . На теперішній час в США «TerraCycle» встановила близько 7 000 кошиків для цигаркових відходів і зібрала більше 38 млн недопалків . Компанію з гаслом «ми перероблюємо те, що переробити неможливо» заснував на початку 2000-х Том Саки (Tom Szaky), після того, як кинув навчання у Принстонському університеті.

Переробка недопалків

Паління є світовою проблемою , яка найближчим часом точно не вирішиться. І це не зважаючи на велику кількість заборон паління. Продаж цигарок у світі з початку століття виріс на 8%.

За даними Національного інституту охорони здоров'я США, близько 4,5 з 6 трильйонів викурених за день цигарок забруднюють навколишнє середовище у вигляді сміття. У 2011 році у США кількість відходів від використаних цигарок становила близько 110 млн фунтів – ⅓ частина яких   ридорожнє сміття в країні.

Проблема, однак, набагато глибша, ніж просто більмо на оці.

«У цигарках містяться токсини, які засмічують навколишнє середовище. Одного недопалка достатньо для забруднення 1 л води. А тварини плутають їх з їжею »,   розповідає Зейкс.

То чому ж так непросто переробляти цигарки?

У нещодавньому інтерв'ю Рік Залтнер (Rick Zultner), начальник відділу розробки нової продукції «TerraCycle», для телеканалу WPVI-TV в Нью Джерсі, стверджував, що більшість цигаркових фільтрів виробляються з ацетат целюлози – високоякісного пластику, що також використовується для сонцезахисних окулярів.

Недопалки для переробки

Цигаркові фільтри перед переробкою

Згідно з прес-службою «TerraCycle», після отримання пачки використаних цигарок, фільтри спочатку стерилізують, а потім подрібнюють. Тютюн, що залишається, компостують, подрібнені фільтри змішують з іншими перероблюваними матеріалами і на виході отримуємо придатні до використання промислові пластмасові вироби, як наприклад – транспортні піддони.

Пластикові балки

Пластикові балки

Програма  « Cigarette Waste Brigade »  має своїх спонсорів – компанії, що хочуть «озеленити» свій імідж. Наявність спонсорів дуже важлива, особливо зараз, коли вартість переробки цигаркових недопалків більша, ніж вартість готової одиниці переробленого товару.

За словами Зейкса, завдяки компанії «Santa Fe Natural Tobacco» «у США процес переробки недопалків став доступним і для самого курця, і для міста або організації, що займаються їх збиранням».

Нещодавно програма була запущена у Великобританії – як результат партнерства «TerraCycle» та  « Japan Tobacco International » , основного міжнародного виробника тютюнових виробів.

На думку Тома Саки, для «ще більшого зменшення кількості цигаркових відходів» у Великобританії потрібно покращити процес переробки цигарок, знайдених у попільничках.

Згідно з інформацією газети Акредитованого інституту управління відходами, відкрита у 2009 році компанія «TerraCycle» має програми для переробки: обгорток з печива, приладдя для письма, упаковок з-під розчинної кави, контейнерів з дитячим харчуванням, пластикових освіжувачів повітря та їх замінників, кришечок з верхом, що відкривається, та розпилювачів засобів для чищення, еластичних упаковок з-під серветок, мобільних телефонів, ноутбуків та планшетів.

Це лише невеликий список вторинних матеріалів, але за словами Зейкса, він буде збільшуватися.

«Ми ще не знаходили того, щоб не змогли переробити. Кількість і різноманітність упаковок та сміття у світі сприяє процесу переробки нових видів відходів».

Арі Філліпс (Ari Phillips)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Анна Даниленко

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: