strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Наразі 140 країн взяли зобов'язання обмежити глобальне підвищення температури до рівня нижче 2,7 градусів за Цельсієм

Затор Поточні кліматичні зобов’язання, які взяли на себе 140 країн, обмежать глобальне підвищення температури до рівня нижче 2,7 градусів за Цельсієм. Таким був рівень температури до періоду промислової революції, згідно з аналізом експертів.

Організація «Клімат екшен трекер» за участю чотирьох європейських дослідницьких груп проаналізувала кліматичні зобов’язання, представлені на розгляд від 140 країн 1 жовтня, у день неофіційного кінцевого строку подання до ООН у рамках підготовки до паризьких кліматичних переговорів у грудні.

Виняток становила Індія, яка представила свої плани наступного дня, що збігся із днем народженння їхнього лідера за незалежність - Махатми Ганді.

Експерти звернули увагу на те, що  зобов’язання , подані країнами від Албанії до Зімбабве, і очолювані лідерами по викидам Китаєм та США, значно наближують світ – але не цілком – до обмеження глобального потепління до рівня нижче міжнародно погодженого бар єру в 2 градуси за Цельсієм.

Аналітики стверджують, що поточні зобов’язання значно покращилися в порівнянні з підрахунками минулого грудня, які відображали потепління приблизно в 3,1 градуса за Цельсієм.

Однак, з температурою, яка перевищує червону позначку в 2 градуси за Цельсієм, планета все ще буде боротися з більш небезпечними наслідками зміни клімату, включаючи засухи, вимирання видів, повені і підвищення рівня моря, внаслідок чого будуть затоплені прибережні регіони і цілі острівні держави.

Білл Хейр з дослідницької групи «Кліматичні аналітики», що є частиною організації «Клімат екшен трекер», повідомив службі новин «Рейтер»:  «Ми знаходимося на позначці нижче рівня трьох градусів за Цельсієм вперше. Очевидно, що ми далеко від показника, на якому маємо бути. Однак, це знак того, що процес може працювати».

Він також повідомив, що основним вкладником у це покращення є план Китаю, представлений у червні – зменшити викиди від спалювання вугілля, нафти і прирородного газу до максимально можливого рівня приблизно до 2030 року.

Тарин Франсен з науково-дослідницької групи «Інституту світових ресурсів» висловився наступним чином:  «Переговори спрямовано на те, щоб не тільки закласти першу сходинку, але й збудувати усю драбину».

За словами експертів, широка участь віталася. Франк Мелум, старший аналіст «Томпсон Рейтер Поінт Карбон», повідомляє:  «Це ліквідує одну з можливих перешкод для Парижа».  Він проінформував, що всі забруднювачі, відповідальні хоча б за 1% світових викидів, встигли до зазначеного кінцевого строку 1 жовтня, окрім Індії, Ірану і Саудівської Аравії, яка бояться переходу від викопного палива.

План Індії, поданий 2 жовтня, містить зобов’язання щодо переведення 40% електроенергії на відновлювальні та інші низьковуглецеві джерела до 2030 року, та скорочення «інтенсивності викидів» її економіки – відношення викидів вуглецю до одиниці ВВП – до 35 % до 2030 року.

Поряд із Індією, однією з найбільших забруднювачів, плани охоплюють біля 77% світових викидів парникових газів.

Секретаріат ООН, що займається питаннями зміни клімату, оголосив, що в найближчі тижні підрахує всі викиди, щоб оцінити їх ймовірний вплив на уповільнення зміни клімату.

Негласно це надало країнам запас у декілька днів.

«Клімат екшен трекер» вже проаналізувала 19 кліматичних зобов’язань, країни яких відповідальні приблизно за 71% світових викидів, але визначили, що багато з них не відповідають вимогам.

Наразі в планах – запропонувати основу для світової угоди, яка б з часом розширювалася. А найпріоритетнішим для переговорів в Парижі постає завдання знайти шляхи для того, щоб зробити плани більш жорсткими задля досягнення цілі у 2°С.

Професор Корнеліс Блок з консалтингої компанії з питань енергетики та клімату «Екофіс» стверджує:  «Усі великі забруднювачі повинні серйозно переосмислити вдосконалення своїх кліматичних зобов’язань. Той факт, що лише два уряди подали зобов’язання, які оцінені як належні, далеко від оптимальної ситуації, особливо за два місяці до Парижу».

 

Для КліматІнфо переклала та підготувала Олександра Войтенко

Редактор: Юлія Розумна

Поділитись в соціальних мережах: