strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Непрозорий звіт - це дорого

Україну можуть позбавити права торгувати "кіотськими квотами".

Торгівля квотами на викиди парникових газів, яку Україна здійснює в рамках Кіотського протоколу, може бути припинена через невідповідність наданої звітності встановленим нормам, повідомила у вівторок РІА Новини координатор з питань клімату Національного екологічного центру України Ірина Ставчук.

У середині березня в Києві побувала експертна група секретаріату Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату. Експерти перевіряли кадастр України за 2010 рік, в якому містяться дані про викиди і поглинання парникових газів, заходи з моніторингу та скорочення викидів.

Після цього візиту в пресі з'явилася інформація, що експерти не задоволені тим, як в Україні проходить моніторинг та верифікація викидів. Експерти не виключали, що, якщо порушення України будуть визнані серйозними, реєстр може бути тимчасово закритий, а торгівля квотами - припинена, як це сталося з болгарським реєстром в 2010 році.

Разом з тим, експерти не прогнозували, якими можуть бути висновки за підсумками візиту представників ООН до опублікування звіту.

На початку червня звіт нарешті було оприлюднено.

"Україні необхідно виконати низку обов'язкових вимог. Одне з них - це щорічно поданий кадастр. Кадастр, який Україна подала в 2010 році, не пройшов експертну оцінку і не був прийнятий. Один із наслідків - можуть закрити реєстр цих операцій. Але говорити на 100% складно, тому що питання буде розглядатися в липні Наглядовим комітетом ", - сказала Ставчук.

Вона також пояснила, що серед основних проблем, через які звіт не був прийнятий - неповна інформація в кадастрі.

"Зокрема, відсутній загальний енергобаланс економіки України, і частина інформації вказана як не оцінена, а як конфіденційна. На основі цього неможливо зробити висновок, що насправді надана інформація є правильною", - розповіла Ставчук.

Крім того, за її словами, ще однією проблемою є сектор лісового господарства.

"Україні не враховуї викиди від мертвої деревини і, відповідно, це може бути джерелом викидів по всій Україні. Оцінок, чи є це джерелом викидів, немає, і експерти вважають, що мертва деревина може бути джерелом викидів. Крім того, немає підтвердження того, що на тих територіях, на яких заявлені лісовідновлення, лісопосадка, насправді проходять ці роботи ", - уточнила Ставчук.

Україна в 2010 році опинилася в центрі міжнародного скандалу, пов'язаного з квотами.

Під час прем'єрства (2008-2010 роки) нинішнього лідера опозиції Юлії Тимошенко Україна продала Японії квоти на суму в 300 мільйонів євро, однак використовувала їх не на екологічні проекти, як це обумовлено правилами купівлі-продажу квот, а на інші потреби. Сама Тимошенко заявила, що направила ці гроші на виплати пенсій і не бачить у цьому своєї провини. Тим не менше, генпрокуратура України порушила проти неї кримінальну справу про перевищення службових повноважень.

Нинішня українська влада на чолі з президентом Віктором Януковичем заявила, що відновила "екологічні" гроші на спецрахунку Держказначейства.


Нагадуємо, що одним із проектів, який планується профінансувати за рахунок грошей від продажу квот, є закупівля гібридних автомобілів   ]]> Тойота для МВС. ]]>


 

Поділитись в соціальних мережах: