strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Новорічна обіцянка чи 5 простих способів, як позбавити океани від пластику

Прибирання річки Ми перетворюємо океани у суп із пластику. Нещодавні оцінки показали, що приблизно вісім мільйонів цього матеріалу щорічно потрапляє в океани.

Фото: Прибирання берега річки Кукс, м. Сідней

Пластик може бути корисним, але коли він перетворюється на одноразовий матеріал, - з'являється велика проблема: просто не існує такого місця, куди б можна було його викинути. Тому він просто дуже довго дрейфує планетою. Багато такого сміття легко потрапляє в океани. Більшість з нього ви просто не побачите, адже воно розпадається на маленькі шматочки. Впродовж довгого часу цей "мікропластик" потрапляв у харчовий ланцюг морських істот, і вже зараз він неочікувано проявляється у рибі й та морській солі, котрі ми споживаємо. Більші ж шматки пластику з'їдають морські птиці, риби, черепахи і кити, які помирають з купою пластику у шлунку. Вони вважаються щасливчиками, котрі не потрапили в пастки, але ж їх до цього вбив пластик.

Читати також:  Майже всі морські птахи споживають пластик До 2050 року риба потоне у пластику Ми вживаємо пластмасові частинки разом із рибою

Ця проблема потребує глобальних рішень, але скоріш за все, потрібно просто перестати викидати пластик у непідходящі для цього місця . І це те, з чим може впоратись кожен з нас . Кожен шматок невикористаного пластику, не викинутий чи не покинутий лежати десь на узбіччі пластик -- це хороший вчинок . У цьому криється проста ідея: " Зменшуй - Використовуй повторно - Переробляй" ( Reduce, Reuse, Recycle). Я впевнений, що ми чули ці слова вже тисячу раз, але зараз вони є найбільш актуальними стосовно пластику.

Оскільки зараз пора новорічних обіцянок, ось вам список з 5 пунктів, котрі допоможуть зрозуміти, що варто робити, аби покращити ситуацію з пластиком:

Одноразовий пластик 1. Скажіть "Ні" одноразовому використанню пластику.

При поході до магазину беріть з собою свій пакет. Використовуйте повторно пляшки для води, а також пластиковий посуд і соломинки для напоїв. 

 

 

 

 

Зубна паста з мікросферами 2. Уникайте мікросфер.

У це важко повірити, але той самий пластик, котрий використовують для виготовлення пакетів, знайшли у вигляді мікросфер у складі косметичних засобів. Адже, косметика змивається водою й через стічні труби потрапляє в океан. Це жахливо, й багато корпорацій вже почали звертати увагу на таку проблему увагу, але все ж перевіряйте склад продукту перед тим, як купувати будь-яку косметику. 

Читати також:  США офіційно заборонили шкідливі пластикові мікросфери

 

Знак переробки

3. Переробляйте для повторного використання.

  Я не збираюсь говорити, щоб ви не смітили, адже це й так очевидно, чи не так? Але якщо ж ви все ж використовуєте пластик, то:

  • придбайте речі зі вторинної сировини; 
  • переробляйте його після використання. Якщо ж у вашому районі немає пунктів прийому й переробки пластику, - поскаржтесь на це місцевій владі. 

 

 

Суботник 4. Влаштовуйте суботники.

Свіже повітря корисне для вас. І кожен шматок пластику, який ви приберете з узбіч і пляжів - хороша справа, до того ж якщо вона допоможе вберегти ще одну пташху чи черепаху від смерті. 

 

 

 

ДрузіМем 5. Переконайте друзів і членів родини виконувати вищезазначені пункти.

Якщо ви читаєте цю статтю, то існує вірогідність, що ви виконуєте всі вищезазначені пункти, але на цьому не варто спинятись. Менше пластику й сміття - це хороша новина для всіх нас і для планети, тому поширюйте свій запал та ідеї! 

 

 

 

Віллі Маккензі (Willie Mackenzie)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Діана Ямко

Редактор: Тетяна Синчук

Поділитись в соціальних мережах: