strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Опубліковано новий рейтинг країн за інвестиціями у відновлювану енергетику

Китай є світовим лідером в сфері зеленої енергетики, Німеччина випередила США в якості другого гравця, в той час як Італія посіла четверте місце, а Австралія – аж 12-те.

Дослідження, проведене Благодійним фондом Pew (США) , виявило стабільне зростання інвестицій в глобальному масштабі в сонячну та вітрову енергії, а також енергію, отриману від інших відновлюваних джерел. Проте єдиним виключенням з загальної тенденції стала Велика Британія , в якій після появи нового уряду спостерігається різке зниження інвестицій в відновлювану енергетику.

"Чесно кажучи, ми вважаємо, що все зводиться до політики ", - відмітила Філліс Каттіно, керівник Програми Чистої Енергетики дослідного центру Pew.

" Німеччина та Китай мають високі стандарти відновлюваних джерел енергії і, у випадку з Німеччиною, вони також мають пільгові тарифи, які дійсно допомогли їм", - сказала вона про фінансові стимули розвитку "зеленої" енергії.

Дослідження повідомляє про збільшення більш ніж вдвічі обсягу інвестицій в чисту енергетику як в Італії , яка посіла четверте місце, так і в Австралії , яка зайняла 12-ту позицію.

Китай , який рік тому випередив Сполучені Штати Америки в якості лідера з інвестицій у відновлювану енергетику, не змінив свою тенденцію. Обсяг інвестицій країни у чисті види енергії у 2010 році склав $54.4 млрд. доларів США, що на 39% більше у порівнянні з попереднім роком , повідомляється у доповіді Pew.

Дослідження показало, що Китай, який активно бореться проти сильного забруднення та має сумнівну репутацію найбільшого виробника викидів парникових газів, що винні у глобальній зміні клімату, на сьогодні виробляє близько половини продукції вітряних установок та сонячних модулів. ( ]]> Розвиток Китаю не дозволяє скоротити світові викиди СО2 в атмосферу ]]> )

Сума інвестицій Німеччини у чисту енергетику подвоїлась до $41.2 млрд . доларів США, в результаті чого країна посіла друге місце в рейтингу. Німеччина збільшила виробництво як сонячної, так і вітрової енергії. Особливо це стосується малих сонячних проектів, які, склавши докупи, відіграють значну роль.

Незважаючи на той факт, що Сполучені Штати опустились на третю позицію, в цій країні, як і раніше, спостерігають 51% ріст інвестицій в чисту енергію.

США відіграють провідну роль у сфері інновацій та капітало вкладень в «зелену» енергетику, проте відстають у виробництві, говориться в дослідженні.

А у Великобританії спостерігається 70-відсоткове зниження інвестицій в чисту енергетику , в результаті чого країна випала з десятки лідерів. Це трапилось через те, що представники бізнесу були непевні щодо доцільності фінансування офшорних вітрових проектів після того, як прем'єр-міністр Девід Кемерон вирішив суттєво зменшити видатки.

"Звичайно, коаліція дала інвесторам сигнал щодо невизначеного стану речей і тому інвестори відреагували відповідно саме таким чином", - повідомила Каттіно.

Також відмічено зниження інвестицій у відновлювану енергетику в Індонезії  та Південній Кореї . Втім, автори дослідження вважають, що відновлення рівня інвестицій у дану сферу є цілком можливим, враховуючи політичний напрям цих країн.

В Японії , чиста енергетика якої складається майже виключно з сонячної , інвестиції зросли на достатньо скромні 10 відсотків . Але Каттіно передбачає в майбутньому ріст цього показника, оскільки третя за величиною економіка в світі встановила доволі амбіційні плани на наступне десятиліття.

Дослідження було проведене до руйнівного землетрусу в Японії , що відбувся 11-го березня цього року. Ця катастрофа спричинила кризу на АЕС Фукусіма-1, яка в свою чергу призвела до нової перевірки атомних електростанцій в усьому світі. ( ]]> Ядерна криза в Японії і розвиток відновлюваної енергетики ]]> )

В США спостерігалося зростання інвестицій в чисту енергетику, навіть незважаючи на те, що вимоги Демократичної партії, на чолі з президентом Бараком Обамою, зменшити викиди вуглекислого газу Штатами були відхилені у Конгресі торік.

Для КліматІнфо підготувала та переклала ]]> Наталія Васильєва ]]>

Редактор ]]> Альона Паноченко ]]>

Поділитись в соціальних мережах: