strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Переробка по-гаїтянськи

Як Гаїті дають раду сміттю У великих містах США сміттєві баки стоять на кожному кутку – жителі мають можливість збирати і здавати на переробку пластикове, металеве, скляне та інше сміття. А от у країнах, що розвиваються, ситуація далека від ідеалу.

Фото: Thread International, Jesse Colaizzi Productions

Наприклад, Республіка Гаїті. У місті Порт-о-Пренс щомісяця накопичується понад 4 тис. тон пластику, більшу частину з якого складають пляшки. Оскільки переробка пластику тут не дуже поширена, вся ця маса зім’ятих пляшок накопичується у водостоках просто на вулицях міста. А для Матінки Природи це погана новина.

Єн Розенбергер (Ian Rosenberger) придумав, як допомогти природі Гаїті та позбутися цього лиха, а також побороти бідність, від якої страждає вся країна, адже рівень безробіття тут сягає 40%.

Його ідея може допомогти перетворити гори пластикових відходів у тканину і забезпечити місцевих жителів роботою.

Рішення проблеми

Гаїтяни можуть збирати пластикові пляшки і приносити їх до 26 пунктів прийому пластику – центрів «Ramase Lajan» (буквально ця назва перекладається як «Підібрати гроші з землі»). Центри спонсоруються неприбутковою організацією «Executives without Borders», а керують ними місцеві жителі. Ці люди, тобто бізнесмени, отримують непоганий дохід, отже, можливість прогодувати свої сім’ї, а також допомагають боротися з пластиком.

Зібрані у центрах «Ramase Lajan» пластикові пляшки далі перевозяться до Центру переробки пластику у місті Порт-о-Пренс, де його очищують та дрібнять на так звані «пластикові пластівці». Ці спаковані «пластівці» потім перевозяться до США.

У США «пластівці» переплавляють у волокна та нитки, з яких згодом виготовляють різноманітні типи тканини, на кшталт 100% переробленого поліестеру ПЕТ . Деякі типи пластику змішують із котоном і брезентом. Виготовлену таким чином тканину продають виробникам взуття, сумок, спорядження для перевезень і спорту, а також виробникам інших споживчих товарів.

Читати також:  Adidas створили кросівки з океанічного пластикового сміття

Усі тканини від виробників «Thread» (компанія, що займається переробкою пластику на Гаїті та у Гондурасі) виготовлені зі 100% утилізованої сировини. Для їхнього виробництва потрібно на 90% менше води та на 80% менше енергетичних ресурсів у порівнянні зі звичайним виробництвом поліестеру, для якого використовують нафту.

Компанія, що робить тканини з пластику

Фото:  Thread International, Jesse Colaizzi Productions

Компанії «Thread» вдалося створити близько 4 000 можливостей отримати дохід для жителів Гаїті та Гондурасу завдяки 100% прозорій лінії постачання. Крім того, щомісяця компанія спроможна збирати та переробляти близько 130 тонн пластикових відходів.

Кристал Джонсон (Chrystal Johnson)

Читати також:  Скоро в Швеції розпочнеться переробка текстилю

Для КліматІнфо переклала та підготувал Ірина Ісай

Редактор: Ольга Дубина

Поділитись в соціальних мережах: