strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Повітряні кульки загрожують життю в морях

кульки забруднюють океан Кожного року, у зв’язку із різними подіями та святкуваннями, у повітря випускають мільйони повітряних кульок, наповнених гелієм. Як показують нові дослідження, це спричиняє забруднення морів та загрозує життю морських тварин.

Люди випускають повітряні кульки в повітря, що сприяє збільшенню кількості пластику в морях .
Фото: Shutterstock

Міжнародна екологічна організація муніципалітетів ( «Kimo » ), звернула увагу на проблему забруднення морів внаслідок випускання кульок.

«Існують більш екологічно привабливі альтернативи для святкування »  розповідає Дерія Тумаер (Derya Tumaer), керівник  «Kimo »  у Швеції, який прагне заборонити випускати кульки з гелієм, не лише у Швеції, а й у ЄС.

Дослідження, проведені у Швеції, Нідерландах та Великій Британії доводять, що величезна частка морського сміття є колишніми кульками . Це становить величезну загрозу для життя морських мешканців. Багато морських тварин плутають кульки з їжею та ковтають їх. Це може спричинити зупинення системи травлення, і в такому випадку тварина повільно помирає з голоду.

«Kimo »   звернулась до комісії ЄС із проханням заборонити масові випускання кульок у повітря. Ця організація також вказує на те, що існують більш екологічно привабливі альтернативи, якщо люди хочуть створити святковий настрій у зв’язку із різними подіями. Як можливі варіанти вони називають п рапори, великі мильні бульбашки, вітрячки та повітряних зміїв.

«Kimo »  – це міжнародна мережа, що складається майже із 70 прибережних муніципалітетів, які мають на меті зменшити забруднення в Північному та Балтійському морях. У Швеції знаходяться десятки учасників: Гетеборг, Хельсінборг, Кунгельв, Лумма, Мальме, Оруст, Симрисхамн, Сотенес, Танум, Щорн, Варберг та Екере.

Моніка Хедлюнд (Monica Hedlund)

Читати також:  До 2050 року риба потоне у пластику

Для КліматІнфо переклала та підготувала Катерина Андерссон

Редактор: Юліана Зелена

Поділитись в соціальних мережах: