strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Що дасть кліматичному руху демонстрація у Вашингтоні?

350.org Сполучені Штати Америки — одна з найбільш етнічно строкатих та багатокультурних країн у світі. Це склалось історично внаслідок багатовікової імміграції з різних країн і континентів. Це одна з економічно найрозвинутіших і найбагатших країн. Попри це, екологічна політика американського уряду далека від досконалості.

В кінці статті - атмосферне відео та слайд-шоу з маршу Forward on Climate.

 

Кліматична криза поглиблюється з кожним роком, а скоро може стати невідворотною. Сполучені Штати досягли значного розвитку промисловості, та водночас вони викидають у повітря найбільшу кількість парникових газів. США підписали Кіотський протокол про скорочення викидів, але досі не ратифікували його.

 

Наприкінці жовтня східне узбережжя США, Ямайка, Куба, Багамські острови та Гаїті зазнали значних руйнувань від урагану «Сенді», внаслідок якого загинули сотні людей, були зруйновані тисячі домівок. Лихо завдало значних матеріальних збитків. Завдяки уряду, який очолював Барак Обама, була налагоджена робота з попередження та евакуації мешканців східної частини США. Лише після жахіть, які люди побачили під час урагану, свідомі американці замислились над проблемами екології та змінами клімату. Вони зрозуміли, що це вже незаперечна правда сьогодення. Демонстрація у Вашингтоні Тоді Барак Обама наголосив, що прийшов час боротьби зі стихійними лихами та кліматичними змінами. Після урагану він зробив усе можливе, щоб якомога швидше відновити роботу електромереж у містах, транспорту та допомогти людям, які постраждали від руйнівної сили «Сенді». Багато фахівців вважають, що саме ці злагоджені дії президента та його команди й допомогли Обамі здобути перемогу на президентських виборах у листопаді минулого року. Тоді багато американців повірили йому й побачили в ньому лідера, який змінить державну екологічну політику. А це призведе до якісних та далекосяжних змін. Але досі влада не зробила жодного кроку для того, щоб знизити викиди парникових газів, перевести виробництво на більш безпечне для екології, вжити заходів, які допомогли би знизити згубний вплив людства на довкілля. Спільнота терпляче чекала, але це все було марно. Ситуація не кращає, а дії уряду викликають занепокоєння у всіх свідомих громадян США.

 

Акція у Вашингтоні 17 лютого 2013 року в американській столиці, Вашингтоні, відбувся марш небайдужих до змін клімату, який отримав назву Forward on Climate. Понад 35 000 людей прийшло до Білого дому, щоб донести своє послання до самого Президента США Барака Обами. Учасники демонстрації — це мешканці 30 штатів, чиї домівки та здоров’я потерпіли і далі потерпають через кліматичну кризу. До них приєднались активні студенти, науковці, представники громад корінних американців та багато інших небайдужих громадян. Ця найбільша подія кліматичного руху за всю історію Сполучених Штатів може навіть стати поштовхом для кліматичного руху у всьому світі.

 

«Упродовж 25 років уряд США просто ігнорував кліматичну кризу, але зараз ця ситуація змінилась і дедалі більше людей розуміє необхідність активних дій. Ми не повинні зараз тут бути… науковці мали вирішити, яким шляхом нам іти, ще набагато раніше. Але сьогодні для цього потрібні значні кошти», — виголосив у своїй промові засновник організації ]]> 350.org ]]> , Білл МакКіббен.

Акція у Вашингтоні

 

Учасники акції закликають президента Барака Обаму відмовитися від будівництва нафтопроводу Keystone XL та обмежити викиди шкідливого вуглекислого газу з електростанцій. Трубопровід Keystone XL має з’єднати канадську провінцію Альберта з узбережжям Мексиканської затоки у штаті Техас. Магістраль KXL є розширенням нафтопроводу Keystone Pipeline, який проходить від Канади до кількох американських штатів (Іллінойс, Оклахома), а також має відгалуження до Техасу. Цим трубопроводом з Канади до США будуть надходити нафтові бітумінозні піски, які вже потім планують переробляти у нафту. Представники Sierra Club, однієї з найбільших природозахисних організацій у США, стверджують, що видобуток бітумінозних пісків несе з собою появу великих токсичних озер, які пов’язують із раковими захворюваннями у сусідніх населених пунктах. Ці озера стають такими великими, що їх можна побачити з космосу. До того ж це стане справжньою катастрофою для нашої планети і через те, що у повітря потраплятиме у декілька разів більше вуглецю. Демонстранти вимагали від президента перейти від слів до рішучих дій, бо нещодавно у своїй промові він наголосив: «Заради наших дітей та власного майбутнього ми маємо зробити більше, щоб боротись з кліматичною кризою». А ще 2008 року закликав громадськість «стати поколінням, яке нарешті позбавить Америку від тиранії нафти». Як бачимо, це тільки слова. У свою чергу захисники проекту Keystone XL стверджують, що «нафтопровід сприятиме стабілізації американської економіки і зростанню енергетичних ресурсів Північної Америки, створить багато нових робочих місць».

Акція у Вашингтоні

 

Демонстрація, що відбулася 17 лютого, має велике історичне значення для боротьби проти кліматичних змін. Вона засвідчує, що захисників екології — вже не кілька «фанатиків», а значна кількість. Вони готові об’єднатись задля досягнення спільної екологічної мети. Кліматичні зміни стосуються кожного, хоч би де він мешкав або до якого соціального прошарку належав. Уряди всіх країн повинні розробити план дій щодо боротьби зі змінами клімату. На щастя, сьогодні люди вже починають розуміти, до яких тяжких наслідків призвела необачність та безвідповідальність перед природою минулих поколінь. Але у наш час ми маємо всі можливості, існують ресурси і технології, які покликані зупинити глобальне потепління і врятувати нашу планету від загибелі. Ми не маємо права залишити у спадок нашим дітям таку Землю. Настав час для рішучих дій, і не лише у Сполучених Штатах, а й по всьому світу.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Слайд-шоу з фотографій кліматичного маршу Forward on Climate:

 

 

Відео-запрошення до участі в марші:

 

 

Відчути себе учасником маршу Forward on Climate можна, переглянувши цей запис живої трансляції (відео можна перемотувати):

Для КліматІнфо підготувала Вікторія Сафонова

Редактор: Юля Войтенко

Поділитись в соціальних мережах: