strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Щороку ми вирубаємо цілу Грецію

Щоб зменшити світову вирубку лісів удвічі, необхідно інвестувати 0,034% світового ВВП. Це створить прибуток в 4 триліони доларів та покращить життя мільярдам людей.

Цього року на святкування Всесвітнього дня довкілля в Делі, Індія, завітали як представники місцевого міністерства з питань захисту навколишнього середовища, так й представники Програми ООН з питань навколишнього середовища. Звертаючи увагу на тему цьогорічного святкування – Ліси: природа до ваших послуг, на заході активно обговорювалася проблема вирубки лісів та було розглянуто соціальне, екологічне та економічне значення лісів й визначена практична користь від зменшення вирубки лісів.

На заході було представлено доповідь «Ліси в зеленій економіці»,  в якій зазначено, що інвестування лише 40 мільярдів доларів* на рік зможе вдвічі зменшити вирубку лісів до 2030 року, а також збільшить темпи лісовідновлення на 140% та створить мільйони нових пропозицій з роботи.

Користь від зменшення вирубки лісів значно перевищує вкладенні в це інвестиції. В середньому, згідно з доповіддю, ці інвестиції принесуть користі в 3,7 триліонів доларів лише на вирішення питань зміни клімату. З точки зору користі для лісного виробництва, ці інвестиції принесуть приблизно 600 мільярдів доларів до доданої вартості (з прогнозів, до 2050 року).

Доповідь містить в собі також деякі важливі та корисні статистичні дані та рекомендації:

  • Приблизно одна третя частина людства використовує деревину для приготування їжі.

Більше ніж 2 мільярди людей використовують енергію від деревини для приготування, розігріву та консервації продуктів споживання

  • Проблема вирубки лісів настільки ж важлива, як і проблема ядерної енергетики

Зупинення вирубки тропічних лісів та засадження територій новими лісами може привести до зменшення  еквіваленту дублюючої ядерної енергії та до побудови мільйона нових вітрових турбін.

  • Викиди від вирубки тропічних лісів складають 20% від світових викидів парникових газів

В середньому 13 мільйонів гектар тропічних лісів (що відповідає розміру Греції) зникають кожного року. Це еквівалентно приблизно 6 мільярдам тонн вуглекислого газу, викинутого в атмосферу, що складає одну п’яту частину від світових викидів парникового газу.

Як зазначив в ході святкування заступник генерального секретаря ООН та виконавчий директор Програми ООН з питань навколишнього середовища,  Ачім Штайнер (AchimSteiner):

«Зелена економіка визначає лісове господарство одним із 10 секторів, інвестування в яке приведе до використання джерел з низьким рівнем вуглецю, ефективного використання ресурсів, створенню нових робочих місць в майбутньому. В той же час з’являються нові механізми ринку: впроваджується   ]]> програма REDD+ ]]>   та стягаються сплати за послуги екосистем».

«Гарна новина в тому, що вирубка лісів відбувається в повільніших темпах, ніж десятиріччя тому: щорічна вирубка лісів зменшилась з 1990 року майже вдвічі, а в деяких регіонах, таких як Азія, Карибські острови та Європа, територія, засаджена лісами, значно збільшилась за ці 20 років»,   - додав пан А. Штайнер (A. Steiner).

Отже, з економічної точки зору, навіть невеликі інвестиції в зупинення вирубки лісів мають великий   ]]> вплив на клімат ]]> та ]]> появу нових робочих місць ]]> .


*можливо 40 мільярдів доларів здається значною сумою, проте на глобальному рівні, це лише 0,034 % від світового показника ВВП.

Для   КліматІнфо  підготувала і переклала   ]]> Галина Гриценко ]]>

Поділитись в соціальних мережах: