strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Світовий банк: «Кліматичні зміни загрожують життю 1,3 млрд людей та економіці»

Зміна клімату Згідно зі Світовим банком, глобальна спільнота кепсько підготована до швидкого збільшення стихійних лих, спричинених кліматичними змінами, що загрожуватиме життю 1,3 мільярда людей ще до 2050 року.

Фото: Світовий банк застерігає: від повеней та посух страждатиме більше людей, але небагато країн готуються до цього . Фотографія Тоні Карумба (Tony Karumba) AFP/Getty Images

Організація банку, яка зосереджена на зменшенні небезпеки катастроф, опублікувала доповідь, наголошуючи на необхідності кращого міського планування, доки не пізно: без запобіжних заходів до 2050 року економіці загрожують збитки на суму 158 трильйонів доларів, а це два загальних світових річних доходи.

Світовий фонд зі зменшення небезпеки стихійних лих і відновлення повідомив, що за останні десятиліття загальні збитки від стихійних лих значно зросли, та застеріг, що може статися ще гірше через поєднання глобального потепління, збільшення кількості населення та вразливості людей, що туляться по нетрях низько розташованих міст , які швидко розростаються та вже є перенаселеними.

«Є реальна загроза того, що світ жахливо неготовий до речей, які чекають на нього, враховуючи кліматичні зміни та зростання урбанізації, що примножує майбутні ризики», — сказав Джон Рум (John Roome), головний директор Групи Світового банку.  —  «Якщо тільки ми не змінимо підхід до майбутнього планування міст і прибережних територій, яке має враховувати потенційні небезпеки, тоді є ризик того, що ми опинимося в пастці власних рішень, які в майбутньому призведуть до збільшення втрат».

У доповіді фонду процитовано дослідження, що демонструють, як щільно заселені міста узбереж затоплюються, коли піднімається рівень моря. Було додано, що збитки від стихійних лих у 136 узбережних містах можуть зрости від 6 мільярдів доларів у 2010 році до 1 трильйона доларів у 2070 році.

Також сказано, що смертність та економічні втрати від природних катастроф змінювалися з року в рік, проте тенденція до збільшення очевидна.

У підсумку річний збиток, узагальнений за 10 років, збільшився вдесятеро (від 14 мільярдів доларів до більш ніж 140 мільярдів доларів) за період від 1976-1985 рр. до 2005-2014 рр. Річна середня кількість постраждалих людей за цей період зросла від 60 мільйонів людей до більш ніж 170 мільйонів.

Хоча розвинені країни відповідальні за значну частину світових викидів, бідніші країни, вразливіші до впливу кліматичних змін, вимагали фінансової допомоги від Заходу як однієї з умов проривної світової угоди про зменшення викидів, укладеної минулого грудня.

Оксфам (Oxfam — міжнародне об’єднання, засноване в м. Оксфорд з метою вирішення проблем бідності) закликав багаті країни робити добрі справи за зобов’язаннями, взятими на Паризькій конференції, щоб фінансово допомогти країнам, що розвиваються, адаптуватися до наслідків глобального потепління.

«Кліматичні зміни — жорстока реальність, що спіткала мільйони найбільш уразливих людей усього світу. Ці люди потребують негайної та посиленої фінансової підтримки, щоб адаптуватися до екстремальних кліматичних явищ»,   проголосив Оксфам у незавершеному звіті про діяльність.

Міжнародна допомога для адаптації не покриває всіх потреб. Останні оцінки вказують на те, що тільки 16% міжнародного фінансування діяльності, пов’язаної із кліматичними змінами, зараз використовується з метою адаптації , а це лише 4-6 мільярдів державного фінансування на рік.

Згідно з даними фонду, на ступінь ризику впливають три фактори, а саме: небезпека — частота потенційно небезпечних природних подій, таких як землетруси чи тропічні циклони; незахищеність — кількість населення та економічні активи, розташовані в зонах високого ризику; вразливість незахищених секторів до природних небезпек.

Підкреслено, що небезпека збільшувалася через кліматичні зміни; ступінь незахищеності зростав, адже все більше людей проживало на небезпечних територіях, і вразливість посилилася через погано сплановані житла.

Організація повідомила, що кількість населення, за прогнозами, зросте щонайменше на 40% у 14 з 20 найбільш населених міст світу в 2015-2030 рр., причому деякі міста збільшаться за цей період на 10 мільйонів людей. «Багато найбільших міст розташовані в дельтах, вони надзвичайно схильні до повеней та інших небезпек, і в міру того як ці міста зростають, у зоні ризику опиняється все більше людей та майна».

Франсис Ґеск’єр (Francis Ghesquiere), керівник секретаріату при Світовому фонду зі зменшення небезпеки стихійних лих і відновлення, повідомив: «Ми можемо позитивно вплинути на ризики майбутнього, заохочуючи політику, що може скоротити ризик, та уникаючи дій, які його збільшують. Важелі управління ризиками майбутнього контролюють люди, які ухвалюють рішення сьогодні. Їм потрібно зловити момент».

Ларрі Елліот, редактор розділу економіки 'The Guardian'

Читати також:  Чи може економіка зростати одночасно зі зменшенням викидів? Докази свідчать - так

Для КліматІнфо переклала та підготувала Марія Соловей

Редактор: Тетяна Фарафонова

Поділитись в соціальних мережах: