strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Це офіційно! Виробництво та споживання вугілля у Китаї знижується

Китай зменшує використання вугілля Довгий час це було найпроблемнішим аргументом для підтримання енергетичного статусу кво. Чому б ми мали скорочувати наші викиди, якщо Китай продовжує забруднювати середовище? Однак, нещодавно з'явилися серйозні аргументи проти такої (однозначно нерозумної) логіки. По-перше, існує китайсько-американська кліматична угода, яка вперше в історії зобов'язує Китай обмежити викиди.

Читати також: Сполучені Штати Америки і Китай підписують угоди щодо кліматичних змін

Наступне дослідження показує, що вітер і сонце є найдешевшими варіантами забезпечення Китаю енергією вже найближчим часом.

Також є ознаки зниження імпорту вугілля Китаєм . «Ґрінпіс» повідомляє, що споживання вугілля впало, цифри показують занепад власного видобутку вугілля у Китаї.

Як повідомляє Wall Street Jоurnal, такі тенденції були визнані офіційними ‒ з офіційними цифрами, наданими урядом. Вони свідчать, що виробництво та споживання вугілля у Китаї в 2014 році справді зменшилося.

Дані, надані урядом показують, що Китай використовує більше сирої нафти та природного газу. Видобуток вугілля минулого року зменшився на 2,5% порівняно з попереднім роком, до 3,87 млрд тон, у той час як споживання вугілля впало на 2,9% за цей же період, згідно даних Національного бюро статистики. Таке зниження ставить Китай на точку перегину, відому як «вугільний пік» ‒ довготривале зниження споживання мінералу після десятиліть активного використання.

Зважаючи на згадані заголовки це не дивно, але це справді важлива новина.

Звісно, це не цілком добра новина. Частково це зниження відбувається завдяки економічному спаду. Іншою причиною є збільшення споживання природного газу та нафти. Все ж таки, відновлювані ресурси також відіграють важливу роль. (Китайська провінція Шаньсі, опорний пункт вугільної промисловості, щойно повідомила про рекордне виробництво вітрової енергії.)

Зважаючи на те, що багато націй спостерігають загальне зниження споживання енергії та вугілля (на додачу до економічного спаду), останнє повідомлення є очікуваним підтвердженням того, що Китай також отримує користь від такого швидкого переходу.

Щодо Індії, то вона ще не узяла на себе такі значні кліматичні зобов'язання, але ми продовжуємо шукати в Інтернеті заголовки на зразок «Індія» та «відновлювана енергія»*.

Читати також: США та Індія оголосили про початок «співпраці» зі зміни клімату 

Швидкість, з якою компанії роблять інвестиції у сонячну та вітрову енергію, вражає. Підприємства, орієнтовані на видобуток викопного палива, виглядають стурбованими. У них справді є причина для занепокоєння.

* Китай, США та Індія вважаються країнами з найбільшими викидами діоксиду вуглецю (прим. від редакції КліматІнфо).

Для Кліматінфо підготувала і переклала Ірина Стрельникова

Редактор: ]]> Наталія Гуральчук ]]>

Поділитись в соціальних мережах: