strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

У Флориді працівникам органів захисту довкілля штату заборонено використовувати термін «зміна клімату»

Рік Скотт Флориду часто називають американським штатом, який є найбільш вразливим до впливу глобального потепління. Але навіть через згадування терміна «глобальне потепління» в офіційній заяві, працівники Управління охорони навколишнього середовища можуть втрапити в халепу. Представники Центру журналістських розслідувань Флориди поговорили із чотирма колишніми працівниками УОНС, які стверджують, що їм наказували уникати термінів «глобальне потепління» або «зміна клімату» у будь-яких електронних листах, звітах чи офіційних заявах.

«Нам казали не вживати такі вислови, як «зміна клімату», «глобальне потепління» або «екологічна стійкість»», – каже Крістофер Бірд, що працював в УОНС із 2008 по 2013 роки.

Вочевидь, така неписана політика з’явилася вперше після того, як посаду губернатора штату у 2011 році обійняв Рік Скотт . Скотт вже давно висловлює сумніви у тому, що людська діяльність може стати причиною зміни клімату. Втім, прес-секретар УОНС запевняє, що повідомлення про тиск є неточними. «УОНС не має ніякої певної політики щодо цього питання», – сказала вона, перш ніж відмовитися відповідати на подальші питання. Але, як стверджує один із колишніх працівників, навіть за відсутності правил, зафіксованих у письмовому вигляді, персонал застерігали, що навіть просте вживання заборонених термінів може привернути до них небажану увагу. «Така лінія поведінки не обмежилася лише словами та значно вплинула на зміст звітів, діяльність у сфері освіти та суспільну політику департаменту, який має 3200 чоловік персоналу та 1,4 мільярди дол. США бюджету», – пише Трістрам Кортен.

У серпні минулого року п’ятеро флоридських науковців-спеціалістів із клімату зустрілися зі Скоттом, аби спробувати пояснити наукове підґрунтя зміни клімату та наслідки, які вони можуть мати для Флориди. Проте, залишаючи зустріч, вчені не були впевнені, що губернатор зрозумів те, що вони намагалися до нього донести.

Заборона на використання висловів «зміна клімату» або «глобальне потепління» в УОНС проявляється багатьма шляхами, пише Центр журналістських розслідувань Флориди. Один із дослідників хотів включити «зміну клімату» до серії довідкових матеріалів, які збирав на тему коралових рифів для Програми збереження коралових рифів штату, але, за його словами, представники УОНС просили цього не робити. Крім того, після зустрічі Програми збереження коралових рифів у 2014 році, метою якої було навчити волонтерів проводити презентації щодо стану коралових рифів у Флориді, двоє учасників розповідали, що їх просили не згадувати «зміну клімату» як один із факторів, що загрожує морській фауні.

« Я вже говорив, що найбільшою проблемою, з якою я зіткнувся, було те, що геть ніде не згадувалася зміна клімату та її вплив на коралові рифи », – сказав журналістам Центру Даг Янг, президент Південно-Флоридської спілки імені Одюбона. – «Двоє дівчат, справді дуже приємних, сказали, що їм не дозволили показувати будь-які тексти чи слайди, пов’язані зі зміною клімату».

Читати також:  Різноманіття жителів рифів під загрозою: вина людства?

Неписана заборона на згадування «зміни клімату» присутня в органах захисту довкілля будь-якого штату, але Флориді загрожує найбільша небезпека через це явище та його наслідки. Цей штат назвали "нульовою точкою" через підвищення рівня моря, яке вже стало причиною проблем у деяких районах Південної Флориди. Центр журналістських розслідувань наголошує, що немає ніякої заборони на обговорення підвищення рівня моря, але знову ж таки тільки якщо при цьому не згадують про проблему зміни клімату. На федеральному рівні Флорида теж не на висоті: минулого місяця Скотт оголосив, що 106 млн дол. США із запропонованого ним варіанту бюджету піде на усунення наслідків підвищення рівня моря у Флориді, але в його передвиборчій програмі захисту навколишнього середовища, опублікованій минулого року, зміна клімату не згадується.

Що дивує найбільше у цій історії, то це те, наскільки коротка пам’ять у сучасних ЗМІ – більшість із них нічого не говорить про те, звідки ростуть ноги у проблем такого типу. Намагання контролювати «меседж» щодо зміни клімату, який передається через державні документи та повідомлення від органів захисту довкілля – і, як наслідок, провокація медіа-скандалу, – в усьому цьому не останню роль відігравала адміністрація Джорджа В. Буша.

Головна відмінність між сьогоденням та 2005 роком, коли адміністрація Буша опинилася в центрі справді гучного інциденту, пов’язаного із наукою та кліматом, є те, що нині аргументи на користь серйозного ставлення до кліматичних змін більш вагомі. У 2005 році люди Буша могли із повним правом стверджувати, що є приблизно 35 % вірогідності хибних висновків вчених щодо спричиненого людською діяльністю глобального потепління. Шансів у них однаково не було – як і адекватного пояснення, чому вони втручаються в наукову дискусію. Але це принаймні було схоже на слушне виправдання.

Сьогодні ж, враховуючи оцінки Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, Скотт має в кращому випадку 5% шансів виявитися правим щодо важливості проблеми клімату замість науковців усього світу (і це, можна сказати, доволі сміливе припущення). Саме тому останні новини із Флориди викликають певну тривогу.

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Еліна Сардалова ]]>

Редактор: Вікторія Осіпова

Поділитись в соціальних мережах: