strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Україна продала Японії квоти на парникові гази

труби

Україна домовилася про продаж 30 млн. одиниць встановленої кількості (Assigned Amount Units) викидів парникових газів Японії.

Відповідні угоди підписали керівник Національного агентства екологічних інвестицій Ігор Лупальцов, керівник організації з розробки нових енергетичних і промислових технологій Сейджи Мурата і посол Японії в Україні Тадаші Ідзава.

Зокрема, було підписано керівництво для впровадження схеми "зелених інвестицій" між урядами України і Японії, а також договір про співробітництво між Національним агентством екологічних інвестицій і організацією з розробки нових енергетичних і промислових технологій Японії.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, яка була присутня під час підписання угод, зазначила, що це дуже важливий крок у відносинах України і Японії.

Як уточнив журналістам Лупальцов, угодами передбачено, що 2009 року Японія купить 15 млн. одиниць встановленої кількості викидів парникових газів, а ще 15 млн. - 2010 року.

Він зазначив, що таке співробітництво передбачає, що гроші, отримані від продажу квот, підуть виключно на реалізацію екологічних проектів.

Зі слів Мурати, Японія раніше підписувала договори про купівлю квот, однак за такою схемою договір підписано вперше.

"Це взагалі перший договір у світі на сьогодні за такою схемою... Якщо через 5 років з'ясується, що ці гроші витрачено не за призначенням, то Україна зобов'язана буде їх повернути", - підкреслив Лупальцов.

З його слів, Україна змогла надати Японії прийнятніші умови з купівлі квот, ніж Угорщина, Латвія, Румунія і Чехія, з якими вона вела переговори.

Лупальцов зазначив, що Тимошенко визначила пріоритетними під час освоєння цих коштів три напрямки, зокрема, назвавши одним з них модернізацію підприємств комунальної теплоенергетики для переходу на альтернативні джерела енергії.

Як повідомляло агентство, раніше Україна заявляла про намір продати Японії 50 млн. одиниць встановленої кількості викидів парникових газів.

Одиниця встановленої кількості викидів - це одиниця, введена в обіг внаслідок розподілу одиниць, дозволених для конкретної держави, антропогенних викидів (емісії) парникових газів на період зобов'язань Кіотського протоколу, що дорівнює одній метричній тонні еквівалента діоксиду вуглецю (З2).

Україна ратифікувала Кіотський протокол 4 лютого 2004 року. Відповідно до протоколу, для кожної країни встановлено максимально припустима межа викидів парникових газів.

Поділитись в соціальних мережах: